správné pojištění

Správné pojištění je nutné mít i při lezení v horách

Sport je dnes naším každodenním partnerem. Je to jenom dobře, protože právě díky sportování si udržíme zdravého ducha v našem těle. Je však nutné podotknout, že každý sport potřebuje své. Například u fotbalu a hokeje je to hlavně ve výbavě, kterou si sportovci, jež vykonávají tento sport, musí koupit. U horolezectví to však není jenom v kvalitní výbavě, ale horolezci musí dbát i na to, že je třeba kvalitní pojistka, která nás ochrání, kdyby se náhodou při tomto životu nebezpečném sportu něco stalo.

Většina současných horolezců bohužel nemá žádné pojištění, které by je ochránilo před pádem. Pokud byste se jich zeptali, proč pojištění nemají, pak by vám nejspíše odpověděli, že spoléhají na štěstěnu, ale na tu se bohužel stoprocentně spoléhat nedá. Většina horolezců spoléhá na počasí, ale ani na to se spolehnout nikdo nemůže. Hlavně se nedá spolehnout na samotný terén, protože i matka příroda někdy dokáže překvapit.

Nepřeceňujte pojištění a ulevte si finančně při úrazu

Takové pojištění je však skvělé, pokud se vám něco v horách stane. Přece jenom když budete mít nějaký úraz, musíte jít marodit, ale většinou to není jenom na den nebo na týden, ale úrazy se mohou protáhnout i na několik měsíců. A právě v takových situacích vám může dobré pojištění pomoct. Když dojde k nějakému neštěstí, peníze se vám rozhodně budou hodit.

Jaké úrazy jsou nejčastější?

Mezi nejčastější úrazy, které se konají běžně v horách při lezení a horolezectví, patří rozhodně úrazy končetin – pády jsou vážně na denním pořádku. Nicméně k těm dobrodružnějším úrazům patří prochladnutí nebo třeba kombinované újmy po pádu z výšky.

Nejhorší úrazy však vznikají tehdy, kdy se pod vámi třeba podlomí větev, tudíž to nečekáte a nestihnete se nijak zachránit. Bohužel i takové úrazy se v dnešní době stávají čím dál častěji.

Napsat komentář