moře

Zamiřte na dovolenou k nejčistším mořím světa

Pokud plánujete jen na dovolenou k moři, pak se rozhodně zajímáte o to, kde je nejlevněji. Jsme přeci Češi a my se většinou ohlížíme hlavně na cenu, nikoliv na destinaci, do níž jedeme. V poslední době se však mezi nejlevnější destinace řadí také nejvíce nebezpečné oblasti, tedy Řecko, Tunisko a Turecko. Není se tedy čemu divit, když se letos rozhodujeme zajet si i někam jinam, ať už to stojí, co to stojí. Když už se tedy rozhodujeme utrácet, tak se zaměřujeme především na unikátní dovolené, které jen tak někdy nezažijeme. Vyvarujeme se tedy Bulharsku nebo Chorvatsku, které známe už jako své boty, a rozhodneme se jen někam, kam jsme vždy chtěli jet.

Většinou chceme jet určitě k moři, ale otázkou zůstává, k jakému moři pojedeme. Vyhrává tedy to, jak krásné to moře je. Pokud toužíte po unikátním odpočinku nádherného moře, které je tak čisté, že vidíme naprosto všechno pod hladinou, ať je hladina vysoko, jak chce, pak bychom měli zvolit dovolenou v následujících destinacích, které se pyšní tím, že jejich moře je to jedno z těch nejvíce čistých na celém světě. Modrá barva moře nám bude brát dech po celou dobu dovolené, proto přesně taková dovolená je ta pravá pro nás.

Nejčistší moře je podle všeho na Kypru

Tím nejčistším mořem na světě se může pyšnit Kypr. Kolem takového moře se lemuje hned několik pláží, ze kterých můžete do moře vstoupit a užít si jeho záhady a tajemství. Kypr je každoročně velmi navštěvovaná destinace, která se neřadí k těm nejlevnějším, ale ani k těm nejdražším. Proto se poohlédněte po nějakém ubytování a zamiřte rovnou tam! Mezi další velmi oblíbené pláže u moře, které se mohou pyšnit svou bezchybnou průzračností, se řadí třeba i pláž Baila dó Sancho v Brazílii nebo třeba unikátní pláž Rhossili Bay ve Walesu. Krásné moře jsou však třeba i na Sicílii nebo na Kubě.

Napsat komentář