ubytovací služby

Provozujete ubytovací služby? Zdaňte je!

V dnešní době si lidé přivydělávají jakkoliv. Přece jenom peníze jsou v dnešní době velice důležité a měli bychom dbát na to, abychom jich neustále měli dostatek. Přece jenom mnohdy nám naše stálé zaměstnání nemusí vynášet tolik, kolik bychom ocenili, proto je dobré se raději rozhodnout nějak si přivydělat.

Dneska si lidé nejčastěji přivydělávají tím, že pracují například z domu. Takových brigád z pohodlí domova je mnoho, nejsou to jenom pochybná plnění obálek reklamním materiálem. Jsou to také různé manuální práce, které nám mohou přinést několik tisíc měsíčně k dobru, což se rozhodně vyplatí. Je však nutné mít na paměti, že se dá vydělat si ještě jinak.

Populární se stalo také investování. Svět investicí je otevřen opravdu každému – dokonce i těm, kteří tomuto světu naprosto nerozumí. Jenže právě na ně čeká nejvíce nástrah. Nicméně je nutné podotknout, že Češi se dneska naučili investovat své peníze hlavně do nemovitostí. Mnohdy si však myslí, že když si koupí nějaký penzion a začnou provozovat ubytovací služby, pak to tady končí – peníze jim budou putovat do kapsy a budou spokojeni. Jenže zapomínají na to, že je nutné tyto příjmy také zdanit.

Nezapomínejte na zdanění!

Jelikož se pomalu ale jistě blíží doba, kdy budeme muset vystavit a vyplnit daňové přiznání, je načase si říct i o tomto zdaňování. Provozovat ubytovací služby je sice skvělé, ale opravdu musíte myslet na to, že daně putují i z těchto příjmů. Poskytovatelé ubytovacích služeb na to většinou zapomínají, protože většinou to pro ně není byznys, ale jenom drobný přivýdělek.

Samozřejmě existuje rozdíl mezi příjmy z podnikání a příjmy z pronájmu, které se musí naučit rozlišovat hlavně ti, kteří nabízejí pronájem bytů (to je právě příjem z pronájmu, který se zdaňuje), a ti, kteří nabízejí své vlastní příbytky například přes ubytovací aplikaci Airbnb nebo právě ti, kteří nabízejí ubytovací služby (toto jsou příjmy z podnikání, které podléhají pravidlům podnikání, tudíž se musí odvádět sociální a zdravotní pojištění – přes to vlak zkrátka nejede).

A co EET?

Do role však taky spadá mnohdy i elektronická evidence tržeb. I na tu musíte dbát, pokud provozujete ubytovací služby. Ubytovací služby totiž taky podléhají elektronické evidenci. Je to však otázkou určitého rámce, který je stanoven. Pokud přijmete částku hotově či kartou nad rámec, už toto musíte zaevidovat pomocí EET.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.