ready-made společnost

Společnost připravená k podnikání

Slyšeli jste někdy pojem ready-made společnost? Jedná se o společnost, která byla založena pro její prodej. Jednoduše řečeno je to hotová firma zapsaná v obchodním rejstříku, má název, sídlo, jednatele, identifikační číslo a také splacený základní kapitál, ale nevyvíjí žádnou činnost, je určená pro to, aby se prodala konečnému zákazníkovi.

Hotová společnost

Využití takzvaně předzaložené společnosti vám ušetří spoustu času a papírování. Můžete začít podnikat ihned. Koupíte si vlastně už hotový produkt, se kterým můžete nakládat dle vašich přání.

Pokud vás od podnikání odrazuje právě množství byrokracie, je tato předpřipravená společnost možnou volbou.

Jestliže jste navíc úplný začátečník, ušetříte si několikahodinové nervy strávené u internetu hledáním, co je všechno potřeba zařídit, a také následné chyby.

Přečtěte si také: Výhody franchisingu.

Přece jen si dejte pozor!

Dejte si ale pozor na ready-made společnosti s historií, nebo dokonce na firmy, které nemají vyřešené závazky a pohledávky. Vždy si vše pokud možno ověřte, ať vás u firmy nepřekvapí žádná zátěž v podobě právních problémů.

Přečtěte si také: Nové podmínky home office.

Jako se vším i s předzaloženou firmou musíte počítat s určitými riziky. Důležité je vybrání ready-made firmy u ověřených prodejců, abyste se vyhnuli právě společnostem s historií nebo s břemeny, jako jsou nesplacené dluhy. Nejlépe uděláte, když si koupíte firmu zcela novou. Na internetu naleznete mnoho společností, které se tomuto odvětví věnují.

Poraďte se také předtím s právníkem nebo jinou kompetentní osobou.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..