práce v režimu remote

Co znamená práce v režimu remote? Jaké má výhody?

Práce v režimu remote se v inzerátech a nabídkách práce vyskytuje stále častěji. Zvlášť během pandemie covidu-19 na tento režim přišlo mnoho zaměstnanců. Především malé firmy zjistily, že své zaměstnance fyzicky v kanceláři nepotřebují a že by tímto způsobem mohly ušetřit.

Pracovat remote tedy znamená, že můžete pracovat odkudkoliv, nemusíte sedět zavření v kanceláři.

Prevence syndromu vyhoření

Právě to, že nesedíte zavření v malé místnosti, je důležitým faktorem, který ovlivňuje naše pocity vůči práci. Prostředí významně ovlivňuje naši náladu, rozpoložení, a tím pádem i naši motivaci, soustředěnost a produktivnost. Lidé, kteří pracují doma, v kavárně nebo v knihovně, se cítí mnohem méně pod tlakem a mají prostor pro větší kreativitu. Neupadnou tak jednoduše do stereotypu a rutiny, čímž se také lépe vyhnou syndromu vyhoření.

Mohlo by vás také zajímat: Jak je to s BOZP na home office?

Trend Instagramu

Určitě jste si všimli, že forma této pracovní morálky se stala na Instagramu běžnou záležitostí. Všichni pracují jako tzv. digitální nomádi, a v kanceláři je jen tak neuvidíte. Nezůstávají tedy jen tady v Česku, ale v režimu remote pracují nejčastěji někde v Asii. Především je naleznete v Thajsku nebo na Bali.

Přečtěte si také: Nové podmínky home office.

Výhody i pro zaměstnavatele

Samozřejmě, že práce v režimu remote není pro každého. Ne každá pracovní pozice tuto formu umožňuje, ale i sami zaměstnavatelé se občas některé pracovníky snaží domů převelet. Nemusí totiž platit za pronájem kanceláří a jejich provoz. Zvlášť v dnešní době to jsou nezanedbatelné částky.

Přečtěte si také: Udržitelnost v podnikání.

Jak vnímáte remote práci vy? Uvítali byste ji nebo se dokážete na práci soustředit pouze v kanceláři?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..