Baťa a podnikání

Je snadné překonat Baťu?

Během uplynulých let vznikla na území Česka celá řada firem, která se zapsala do historie. K těm nejzajímavějším firmám se řadí firma Tatra, která se stala jednou z nejstarších automobilových firem na světě, která doposud nepřerušila či nepozastavila výrobu. K dalším takovým významným podnikům se zařadila i firma Baťa, která se rozrostla na celosvětovou úroveň. A právě firmu, jako měl kdysi Baťa, chce mít i Petr Chmela.

Petr Chmela je spolumajitelem firmy Tescoma, jejíž výrobky má snad každý ve své kuchyni. Většina z nás vaří v jeho hrncích nebo krájíme jeho noži. Tescoma je zkrátka společnost, která by dokázala vybavit každou kuchyni. I když se zároveň řadí k těm firmám, jejich výrobky se padělávají, je to čím dál úspěšnější byznys.

Jak to všechno začalo

Tento byznys se rozjel před několika lety, kdy si dva kamarádi, kteří zrovna dostudovali konzervatoř, řekli, že chtějí v něčem podnikat. Dlouho přemýšleli, co by přinesli na český trh, a nad jídlem je napadlo, že budou vybavovat kuchyně vším, co je napadne!

Původní hudebníci se tak vrhli na cestu podnikání a nelitují toho. Sice neprorazili na velká hudební pódia, ale prozradili do světa gastronomie. Jejich výrobky dneska využívá nejedna restaurace či nejedna kuchyně, jejich výrobky si kupujeme i my, běžní smrtelníci.

Kdo je Petr Chmela?

Za zmínku stojí právě spolumajitel firmy Tescoma – Petr Chmela. Spolumajitelem firmy je už pětadvacet let, dokonce byl vyhlášen podnikatelem roku, a to vloni v únoru. Dostal od prezidenta republiky i medaili Za zásluhy.

Pochází ze Zlína, ale v současné době žije v Praze, kde je i se svou rodinou – ženou a dvěma dcerami. Hudba je stále jeho velkým koníčkem, dokonce hraje i na bicí. Kdybychom měli nahlédnout do jeho hudební minulosti, zjistili bychom, že jako teenager založil bigbeatovou skupinu Symfonik Rumpál a na soutěži s ní vyhráli autorskou soutěž.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..