Odškodnění pří pádu na náledí

Kdy je nárok na odškodnění, když upadnete na náledí?

Zima nám ještě zdaleka nedává poslední sbohem. Sice se na chvilku oteplilo, ale opět se hlásí další přituhování a ochlazování. Navíc mnoho lidí ještě jezdí na hory, a to i během března. V mnohých horských oblastech je sněhu ještě habaděj, proto proč si neužít poslední zimní radovánky? Než se vydáte si užít poslední zimní radovánky, možná oceníte vědět, kdy máte a kdy nemáte nárok na odškodnění v případě, že upadnete na náledí. I když sníh pomalu roztaje, náledí se po ránu může objevit, proto si dávejte stále pozor.

Náledí na nás číhá všude. I když jsou silnice a chodníky udržované, přesto se na části chodníku může náledí objevit. Mnoho lidí uklouzne i na nepatrném, miniaturním ledu a často si tak podvrtne kotník nebo zlomí nohu či jinou část těla.

Velice často se stává, že člověk, který uklouzne na náledí, si rozbije hlavu nebo ublíží své páteři. Není tedy dobré podceňovat led jako takový a je třeba vědět, v jakých případech máme nárok na odškodnění. V určitých případech totiž skutečně můžete získat adekvátní odškodnění, a to od provozovatele dané komunikace, na níž upadnete.

Samozřejmě i v případech, kdy je možné dostat adekvátní odškodnění, z toho může majitel komunikace vyváznout. Musel by však prokázat, že nebylo v jeho možnostech odstranit dané náledí nebo ho jakkoliv eliminovat či na něj upozornit. Toto dokazování ale obvykle moc snadné není.

Kdy není nárok na odškodnění?

Nárok nemáte v případě, kdy máte nevhodnou obuv. I když si vše pečlivě zdokumentujete, pokud máte nevhodnou obuv, na odškodnění nemáte nárok. Taky nárok nemáte tehdy, kdy se usoudí, že jste mohli zvolit jinou, bezpečnější cestu, ale neučinili jste tak.

Vše záleží i na vážnosti úrazu

Samozřejmě vše se odráží i od způsobeného zranění. Jestliže jste následkem zranění ochrnuli, náhrada může být uznána takřka kdykoliv. Navíc výše odškodnění se může vyšplhat až k velmi vysokým částkám.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..