nápoje

Sladké nápoje škodí zdraví, ale pomáhají v domácnosti – jak?

Denně se v televizi setkáme s takovými reklamami, které pojednávají o různých sladkých nápojích různých celosvětových značek. Je však nutné podotknout, že i přes takovou mnohdy velice povedenou reklamu byste po sladkých nápojích sáhnout neměli, protože vám výrazně škodí zdraví. Není to pouze díky bublinkám, které jsou obsažené v nápojích, ale je to především díky sladkosti – cukrů je v nich opravdu habaděj.

Sladké nápoje ovšem sice škodí zdraví, ale za to výrazně pomáhají v domácnosti. Jistě znáte mnohé situace, kdy toužíte vyčistit nevyčistitelné, ale marně. Mnohdy jsou takovým skvělým řešením právě unikátní sladké nápoje značek Sprite nebo Coca-Cola. Právě konkrétně tyto dvě „sladkosti“ vás v domácnosti naprosto okouzlí.

• Lesklá okna

Jako první je využijete při leštění oken. Mnohdy se vám stává, že při běžném čistění a umývání oken se na oknech vyskytnou nepříjemné šmouhy, kterých se těžce zbavujete. Pokud žijete v paneláku, pak se nejspíš neotáčíte na to, jestli budete kupovat nejrůznější stroje na umývání oken, aby okna byla přece jenom lesklá jako nové boty koupené v obchodě. Většinou se vám kvůli dvěma oknům nechce utrácet, a tak se zaměříte na to, abyste měli hezká okna jen díky přípravku a utěrce. Jenže právě nejrůznější utěrky na okna způsobí, že na nich vzniknou šmouhy. Často je to však i špatným saponátem. Zkuste to proto s Coca-Colou nebo se Spritem. Pokud si do láhve dáte uzávěr, který způsobí, že vám lehce půjde nápoj nastříkat na okna, pak máte vyhráno. Nemusíte se bát, že by snad okna lepila, naopak! Budou univerzálně průzračná a bez jakékoliv šmouhy.

• Spáry mezi kachličkami

Určitě znáte situaci, kdy se snažíte hlavně v koupelně uklidit a vyčistit spáry mezi jednotlivými kachličkami. Jsou totiž neobvykle zaneřáděné a vy je zkrátka chcete co nejrychleji umýt. Jenže ono to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdálo. Chce to zkrátka trochu vynalézavosti. Obyčejné saponáty totiž nefungují tak, jak by měly. Zkuste to proto opět se sladkými nápoji. Když necháte chvilku působit, špínu ze spárů mezi kachličkami dostanete natotata!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..