simpsonovi jako byznys

Simpsonovi jako byznys – už třicet let

Rozjet byznys lze dneska vážně jakkoliv – třeba tak, že se rozhodnete začít točit či vyrábět nějaký seriál, který bude natolik vtipný, že bude mít předpoklady pro bavení mnoha dalších generací. To byl třeba začátek oblíbeného seriálu Simpsonovi, který znají i ti nejmenší, i ti nejstarší. Při těchto žlutých postavičkách se baví snad všichni a málokdo ví, že toto je byznys, který prosperuje už třicet let.

Kdo by nemiloval starostlivou Marge, kterou v českém znění dabuje nestárnoucí Lábus. Kdo by nemiloval alkoholika Homera, jehož láskou je nejen Marge, ale hlavně pivo, na které chodí každý den. Průšvihář Bart je ten typ kluka, kterým se chtějí stát všichni teenageři. Lisa je knihomol, který má své jisté kouzlo, a malá Meggie – to je záhada sama o sobě, ale je tak roztomilá! Málokdo by řekl, že tato doslova nestárnoucí rodinka nás baví už třicet let.

Kreslený seriál se však už od prvního dílu stal velkým byznysem, po němž by zatoužil snad každý z nás. 618 epizod přineslo tvůrcům a televizi miliardové zisky, které se každým dnem navyšují. A navyšovat budou, protože přichází nové díly!

Humor, který nekončí

Jestli si myslíte, že Simpsonovi někdy skončí, tak se pekelně pletete. Už teď se jedná o seriál, který je nejdéle vysílaný, a rozhodně se s tímto nehodlá nic udělat. Naopak se chce trochu podpořit sledovanost, proto se tvůrci rozhodl, že se natočí další nová série.

Simpsonovi v číslech:

Jestliže milujete tento kreslený seriál, který nemá nejen ve Spojených státech, ale v celém světě obdoby, pojďme si zmínit několik čísel, nad kterými se doslova tají dech. Co tento seriál dokázal za třicet let, jak se z něho stal tak obrovský byznys – to je až neuvěřitelné!

  • 5 miliard korun vynese rok co rok globální simpsonovský merchandising
  • 500 milionů dolarů doposud utržil jediný film o této kreslené rodince, který vznikl před deseti lety
  • 1 slovo, a tím je D’OH, které pronáší Homer, se dostalo do oficiálního slovníku oxfordské angličtiny (znamená to největší rozladění, zklamání, frustraci)
  • 100 ocenění doposud Simpsonovi obdrželi
  • 94 zemí světa miluje tento seriál

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..