neomezená dovolená

Neomezená dovolená? To je aktuálně nový hit!

Člověk musí mít v dnešní době zaměstnání, jinak je zkrátka bez pravidelných příjmů doslova nahraný. Ale je nutné dodat, že pro lidi už dneska není zaměstnání jenom o penězích, ale také o různých výhodách či benefitech, mezi něž se začala v nedávné době řadit také neomezená dovolená. Možnost pracovat z domu tak najednou není tím nejžádanějším benefitem.

Pečování o své zaměstnance je dneska velice populární a hlavně nutné. Vždyť se nacházíme ve světě, kde je o kvalitní zaměstnance nouze, tudíž se není čemu divit, když si své zaměstnance zaměstnavatelé tak hýčkají. Nemůžou si dovolit přijít ani o jednu pracovní sílu. Nabízejí jim tedy nejrůznější benefity, mezi něž se řadí hlavně pružná pracovní doba, dále taky stravenky nebo třeba spoření na penzi či již zmiňovaná možnost pracovat alespoň větší část týdne z domu.

Ve všem jim firmy většinou vyhoví, protože nejspíše musí v době krize, jenže právě toho začali teď zaměstnanci celkem zneužívat. Najednou si totiž usmyslili, že chtějí čerpat takzvané neomezené volno, které je nad rámec zákonem stanovených čtyř týdnů dovolené.

Kde je toto možné?

Možnost neomezeného volna je však zatím ve zkušební verzi, a to konkrétně ve dvou společnostech. Nejdříve si toto neomezené volno mohli užívat zaměstnanci informační společnosti Artin. Ze dne na den si tak mohli čerpat dovolenou do nekončících rozměrů. Mohli si vybrat tolik dovolené, kolik potřebují – nebo kolik si myslí, že potřebují.

Hned po této společnosti zabývající se informační technologií zkusila to samé i pojišťovna Direct.

Do kdy bude probíhat testování?

Toto testování by mělo být v provozu do konce letošního roku. Pokud by se osvědčilo a zaměstnanci by vykazovali ještě větší pracovní nasazení, pak by se i neomezené volno zařadilo do seznamu nabízejících benefitů a výhod. Vše bude zhodnoceno na základě lednové zpětné vazby.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.