investování do komodit

Na co si dát pozor při investování do komodit?

Investovat své úspory, své peníze dneska můžeme opravdu do čehokoliv. V poslední době se investuje hlavně do podílových fondů nebo také do dluhopisů, což jsou jedny z nejbezpečnějších investic. Ovšem je nutné zmínit i fakt, že třeba Češi jsou ještě trochu opatrnější a investují raději do pouhého stavebního spoření, které jim podle nich dá víc, než ostatní investice. Jenže nedají jim nikdy takové zvýhodnění, kterého by dosáhli, kdyby trochu zariskovali.

Pokud však lidé neinvestují do dluhopisů, do podílových fondů nebo do stavebního spoření, pak se vydávají na cestu komodit. Velice oblíbené je zlato, i když se řada investorů bojí do něj investovat. U zlata je však nutné podotknout, že to není komodita jako každí jiná. Lidé se bojí, že se její cena sníží díky těžbě, ale zlato není jako ropa nebo uhlí, které se spotřebovává. Je to komodita, která se jenom dá do výroby a její užití je stálé – nespotřebuje se.

Nicméně až přijdete na to, že nízké úrokové sazby znamenají minimální výhody u spoření, pak přejdete právě na komodity jako takové. Ovšem investování do komodit má v sobě taky různá zákoutí, na která je nutné si dát pozor. My vám však poradíme, čeho se hlavně vyvarovat.

Jaké jsou háčky v investování do komodit?

Hlavním háčkem je to, že obchodování na finančních trzích je opravdu velice levné. Mnohdy nakupujete za minimální náklady, které se však mohou opakovat. Pokud se vám náklady neustále opakují, pak je něco špatně. Není třeba investovat několikrát. Pokud se vám zdá, že do komodit dáváte více, než je nutné, podívejte se na tuto vaši investici s lupou.

Nekupujte všechno ihned

Mnoho lidí ve světě investic si myslí, že vydělat znamená vlastně nakoupit si všechno v ten jeden správný okamžik, ale ve světě komodit to není tak. Tam musíte sledovat, jak se vaše komodity vyvíjejí a jak se vlastně pohybují. Nesmíte bezhlavě investovat do nějaké komodity, která vás najednou překvapí tím, že spadne se svou cenou na nulovou hranici.

Napsat komentář