myty spojené s péčí o kaktusy

Mýty, které se pojí s péčí o kaktusy

Pokud vám doma něco chybí, pak si kupte pokojové rostliny. Jestliže nejste nějaký extra dobrý zahradník, pak se zaměřte na takové rostliny, které si nevyžadují velkou péči, jako jsou třeba kaktusy. Kaktusy se staly v poslední době velice oblíbené, ale mnoho lidí si myslí, že se jedná o rostliny, o které se nemusí vůbec starat, ale to není tak úplně pravda.

Kaktusy jsou zkrátka pokojové rostliny jako každé jiné. Jen existují dvě skupiny pokojových rostlin. Jednou z nich je ta skupina, do které spadají květiny, o něž se musíte starat, což jsou třeba orchideje, které si vyžadují speciální pečování, ale pak je tu druhá skupina, do níž se řadí hlavně ty květiny, o které se starat nemusíte tak pečlivě. Žijí si takzvaně svým vlastním životem, což vám umožňuje občas i zapomenout na zalévání.

Do té druhé skupiny spadají i kaktusy, ale to neznamená, že se o ně nemusíte vůbec starat. Jistě, nějaké to zapomenutí zalévání nevadí, ale je to taky něco živého a o každé živé se musí starat.

Pojďme si zmínit tři mýty, které se pojí s pěstováním kaktusů.

1) Kaktusy se přece nezalévají!

Mnoho lidí si myslí, že kaktusy se nezalévají, že jsou to pouštní rostliny, které se zalévat nemusí, protože i v poušti vydržely bez vody. Ale taky i kaktusy mohou uschnout. Nemusí se zalévat tak intenzivně, ale nezalévat vůbec – to je jejich zabíjení. Vždy dbejte na suchost hlíny. Pokud je půda úplně suchá, tak ji zalijte, ale samozřejmě se nesmí stát, že kaktus přelijete. Udržujte hlínu vlhčí.

2) Kaktusy mohu pěstovat kdekoliv v domě

Existují také ti, kteří si myslí, že kaktus se může pěstovat naprosto všude. Mnoho lidí v sobě nese myšlenku, že kaktus může být i ve sklepě a přece poroste. Jenže to je taky mýtus, který musíme vyvrátit. Kaktus by měl být rozhodně na slunném místě. Miluje sluníčko a právě na sluníčku se mu nejlépe daří. Okenní parapet vyhovuje.

3) Kaktusy nekvetou

Toto si myslí hlavně děti nebo teenageři, kteří chtějí svůj pokoj něčím oživit. Kaktus se jim zdá vždy tou nejlepší a nejméně náročnou volbou. Dnes je moderní mít květiny stálezelené, tudíž kaktus je podle nich to nejlepší, jenže už nevědí, že kaktusy mohou i kvést. Řada kaktusů vykvete krásně – do žlutých, oranžových, červených či jinak barevných květů.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..