ukazatele správné akcie

Ukazatele, podle nichž poznáte správnou akcii

Pokud se hrnete do světa investicí, mnohdy si lámete hlavu nad tím, do čeho byste rozhodně měli investovat, protože je to zkrátka výhodné a méně nebezpečné. Nabízí se například podílové fondy nebo dluhopisy, ale nejlepší je investovat do akcií. Jenže právě svět akcií není nic bezpečného. Ovšem v investičním vesmíru stejně platí, že čím více nebezpečná může investice být, tím vyšší bude zisk.

Pokud se rozhodneme pro investování do akcií, je to opravdu sázka na nejistotu. Musíte akcie pozorně sledovat, protože se velice mění. Jeden den mohou být vaše akcie na vrcholu, druhý den mohou spadnout takřka na nulu.

Ještě předtím, než ale budete sledovat svou akcii a to, jak vlastně pendluje mezi ziskem a proděláváním, si musíte nějakou akcii vybrat. Jenže vybrat si tu správnou akci není jen tak. Obnáší to opravdu velké rozhodování, které nás bude stát hodně času. Proto vám přinášíme pár tipů, které vám pomohou poznat, jaká akcie je ta správná.

Jak poznám kvalitní společnost?

Ukazatelů, podle kterých poznáte kvalitní společnost, je dneska už několik. Nejvíce se však všechno projeví hlavně na nerozděleném zisku z minulých let. Většinou je tato položka snadno a rychle dohledatelná a pokaždé odhalí, jak kvalitní společnost je.

Pokud budete sledovat desetiletý horizont, pak by měl být znát stabilní růst, který se projevuje minimálním tempem pěti procent ročně.

Dbejte na kapitálové výdaje

Nejdůležitějším ukazatelem či položkou, která vám odhalí správnou akcii, jsou právě kapitálové výdaje. Nalezneme je konkrétně ve výkazu cash flow. Kumulativně by během deseti let neměly přesáhnout padesát procent kumulativního čistého zisku.

Samozřejmě existuje celá řada dalších možných ukazatelů, podle nichž poznáte správnou akcii. Zaměřit se můžete třeba na zpětně vykoupené akcie, na čistý zisk, dále se můžete zajímat o výdaje na vývoj a výzkum a samozřejmě také placené úroky ukážou kvalitní akcii.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..