Šetřit na tisku je snadné

Šetřit na tisku je snadné. Jak na to?

Také si říkáte, že náklady spojené s tiskem jsou ve vaší firmě každý měsíc celkem vysoké? Pokud ano, je vhodné podívat se na možnost, jak je snížit. Nejjednodušší rada se týká toho, že budete tisknout méně. Co když ale hledáte něco rozumnějšího? V první řadě vezměte v potaz i cenu papíru. Na běžný tisk stačí ten obyčejný. A na co se zaměřit dále?

Kupujte levné náplně

Pokud jde o provoz tiskárny, tak elektřiny, kterou si vezme, spotřebuje naprosté minimum. Toto tedy není nutné nijak řešit. Na co se však zaměřit musíte, to jsou ceny náplní. Podívejme se například na populární cartridge Lexmark, na kterých si ukážeme, jak docílit té nejnižší možné ceny. Co je s ní spojeno konkrétně? Především:

  • Nákup v nejlevnějším obchodě
  • Využití množstevních slev
  • Pořízení alternativní náplně

Právě poslední cesta je v souvislosti s nízkými cenami doslova tou nejlepší. A to z důvodu, že alternativní náplně se oproti originálům cenově liší až o desítky procent.

Kupujte velké náplně

Když vybíráte vhodnou náplň do tiskárny, je ideální sledovat i to, jakou má kapacitu. Čím bude větší, tím pochopitelně lépe. Nejenom proto, že vám déle vydrží, ale i proto, že vytištění jedné stránky bude výhodnější, než u náplní s menší kapacitou. Vybíráte například toner CE285A? Danou kapacitu zjistíte jednoduše. Jedná se o udávání počtu stránek A4, které lze na danou náplň vytisknout při určitém pokrytí.

Nastavte svou tiskárnu

Jaké existují možnosti? Je to kvalita označovaná jako nejlepší, standardní a koncept. Pravděpodobně ve své firmě netisknete fotografie ani další věci, které by nutně potřebovaly tu nejlepší možnou kvalitu. Plně proto může dostačovat ta poslední. Na dokumenty jako jsou faktury a další bude kvalita tisku stále plně dostačující. Přitom si tiskárna vezme z náplně jenom menší množství inkoustu v případě cartridge, nebo prášku v případě toneru.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..