podnikat

Chcete podnikat? Víme, proč je ideální zvolit s.r.o.

Kdo se rozhodne vydat se na podnikatelskou dráhu, ten si může buď založit živnostenské oprávnění, nebo má možnost založit si firmu. Mezi nejpopulárnější řešení dnes rozhodně patří společnost s ručením omezeným. Jaké má výhody?

Snadné založení

Ne vždy je na to podnikatel sám. Dnes lze využít odborní pomoci zkušených firem, které zajistí vše potřebné. V praxi to znamená, že takové založení s.r.o. v České republice bude doslova hračkou. Mluvíme o možnosti takzvaného založení na klíč. Stačí dodat informace o výsledné podoby firmy a profesionál se o vše postará. Zajistí věci spojené:

  • S živností
  • Se zakladatelskými dokumenty
  • S rejstříkovým soudem

Omezené ručení

Kdo je živnostník, ten může celkem výrazně riskovat. V čem konkrétně? Je to jednoduché. Pokud by v jeho byznysu došlo k problémům, tak ručí celým svým majetkem. A to včetně majetku soukromého. I proto se volí s.r.o., jelikož zde se ručí jenom do výše základního kapitálu. A ten navíc nemusí být ve výši 200 000 Kč, jako tomu bylo v minulosti. Může postačit i pouhá koruna.

Firma je samostatným subjektem

I toto je výhoda, na kterou nelze zapomínat. Je třeba uvést to, že společnost s ručením omezením je takzvanou právnickou osobou. To stejné platí v případě založení organizační složky v České republice. Daná firma tak působí jako samostatný subjekt. Má sice jednatele a společníky, ale navenek je používáno výhradně jenom jméno firmy.

Možnost prodeje nebo přenechání

I toto je jasná výhoda právnických osob. V případě zájmu není problém firmu jako celek prodat. Stejně tak není problém ji také jednoduše přenechat, což se hodí hlavně v případě budování takzvaných rodinných firem. Opomíjet samozřejmě nelze ani to, že v rámci firmy lze také měnit jednotlivé podíly, stejně jako je možné do firmy zapojit i další osoby jak na pozici jednatelů, tak i společníků.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..