Jak jednoduše založit firmu?

Jak jednoduše založit firmu?

Podnikání mnoho lidí volí hlavně proto, že jim může nabídnout finanční nezávislost. Kromě živnostenského oprávnění samozřejmě existuje i cesta spojená se založením právnické osoby. Tedy společnosti s ručením omezením. Jak to udělat jednoduše?

Nechte si firmu založit na klíč

Ne vždy je nutné firmu zakládat takzvaně svépomocí. To proto, že není probléme oslovit profesionála, který se na zakládání společnosti přímo specializuje. Danou možnost doporučujeme, jelikož se jedná o cestu, který je rychlá, která je jednoduchá, stejně jako je i finančně výhodná. Navíc je vše provedeno takzvaně na klíč. Stačí jenom dodat několik nezbytných informací. A to:

  • Název firmy
  • Osoby ve firmě
  • Sídlo firmy

Sídlo volte virtuální

Každá společnost musí mít sídlo. Jinak ji v podstatě nejde ani založit. Ne vždy to musí být pronajatá nebo koupená kancelář. Stejně tak to nemusí být ani místo bydliště. Kdo hledá co nejjednodušší řešení, tek by měl využít virtuální sídlo firmy. Jde v podstatě o pronájem určité adresy, kde bude konkrétní firma sídlit. Zřízení je snadné a samotné vedení sídla je i celkem výhodné. Kladem je i fakt, že lze zvolit některou z prestižních adres ve velkých městech. Díky tomu může firma výrazně stoupnout v očích zákazníků, ale třeba i obchodních partnerů.

Základní kapitál může být i menší

V minulosti bylo nutností mít základní kapitál ve výši 200 000 korun českých. A to byla suma, která nebyla pro každého podnikatele. Dnes už takový velký kapitál není nutný. Díky současné zákonné úpravě došlo k tomu, že byla částka základního kapitálu snížena. I to vede k tomu, že založení firmy je v tomto ohledu podstatně jednodušší. Kolik peněz dnes stačí? Je to částka třeba i ve výši pouhé jedné jediné koruny. My však doporučujeme vložit více. Jak pro možné lepší budoucí dělení, tak i s ohledem na určitou věrohodnost.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..