Jak na výběr vhodné tiskárny

Jak na výběr vhodné tiskárny?

Co je nezbytnou výbavou každé firmy? Je to samozřejmě tiskárna. I když je možné řadu věcí posílat elektronicky, bez tisku se v mnoha případech stále obejít nelze. Využívána tak bude hlavně na:

  • Tisk faktur
  • Tisk objednávek
  • Tisk smluv

A jak vybrat tu pravou tiskárnu? Podíváme se na několik parametrů, na které je vhodné hledět.

Dostupnost a ceny náplní

Pamatujte na to, že tisk něco stojí. A že tiskárna bude v budoucnu používat i nové náplně. Na toto hleďte jako první. Zajímejte se jak o jejich celkovou dostupnost, tak se zajímejte také o jejich celkovou cenu. Poměrně populární jsou dnes originální a alternativní tonery Oki. S touto značkou tak do firmy rozhodně chybu neuděláte. Modelů nabídne více než dost. A to pro velké, ale i menší podniky. Stejně jako i pro živnostníky.

Kvalita značky

Při výběru tiskárny rozhodně hraje také kvalita značky, která ji vyrobila. To se podepisuje především na vlastnostech, jako je dlouhá životnost, nebo minimální poruchovost. Pokud se podáváme na příklad takové značky, tak celkem dobře vychází zařízení Konica Minolta. Dnes se jedná o velmi populární a rozhodně také velmi dobře hodnocené stroje v celé řadě současných firem. Nejde ale o značku jedinou, jelikož lze najít i další, o kterých je možné říci to, že danému segmentu doslova dominují.

Použití tiskárny

Při výběru je třeba si ujasnit také to, jak bude daná tiskárna konkrétně použita. Tedy k čemu konkrétně bude využívána. I to je otázka, kterou je nutné si položit před koupí. Je třeba si ujasnit, zda bude používána jenom na černobílý, nebo bude využívána také na barevný tisk. Dále je třeba ujasnit si i to, zda se na ní bude jenom tisknout, nebo má být požívána také na kopírování dokumentů. Roli hraje i průměrný počet vytisknutých stránek za určité období. Někde to mohou být stovky, jinde to mohou být dokonce i tisíce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..