úspěch

Selhali, ale nevzdali to – dnes je zná každý

V dnešním světě by chtěl uspět naprosto každý. Jenže cesta k titulu „úspěšný“ je velmi trnitá a není pro každého. Mnoho lidí přemýšlí o tom, co by tak mohli udělat, aby se mohli pyšnit nejen velkým jměním na bankovním kontě, ale i tím, že je lidé znají. Jenže k takovému stavu přijdete pouze s vaší velkou trpělivostí a s vytrvalostí. Bez ní to nejde v žádném případě. Pokud na takové vaší cestě (ať už v podnikání nebo v osobním životě) selžete při první překážce, nezasloužíte si být známí a slavní a úspěšní. Pakliže vás neskolí ani první, ani poslední překážka, pak zvítězíte na celé čáře.

O neúspěších by vám mohl povídat každý člověk, který se dnes může pyšnit titulem „úspěšný“. Žádný nyní velmi úspěšný člověk neměl cestu jednoduchou, nikomu sláva nespadla do klína, a pokud ano, pak zase rychle odešla, protože člověk si jí nevážil. Pakliže byste se však zeptali úspěšného podnikatele, moderátora či spisovatele, každý by vám řekl alespoň jeden kotrmelec, který ho potkal a díky kterému se dostal až na úplné dno, z něhož buď mohl vstát a zkusit to znovu, nebo ne. Díky tomu, že je zná nyní celý svět, jde vidět, že se nevzdali a že to znovu zkusili. A tentokrát se jim to podařilo na sto deset procent. Kteří známí lidé to nevzdali a které dnes je zná celý svět?

• J. K. Rowlingová

Kdo by v dnešní době neznal neskutečnou fantastickou ságu o chlapci, který přežil – o Harry Potterovi. Jenže do jisté chvíle i tato nestárnoucí sága byla jenom myšlenka, kterou musela jeho autorka J. K. Rowlingová přenést na papír a prosadit ve světě plném knih, kde o čarodějnickou tématiku nebyla nouze. Ona se však nevzdávala, protože její život ji k tomu nutil – aby to prosadila. Žila jen ze sociálních dávek a netušila, že ji záliba v psaní knih může donést k miliardovému bankovnímu kontu. Její první knihu o Harry Potterovi odmítla řada nakladatelství, přesto se nevzdala a nakonec jí právě tato sága vydělala miliardy dolarů.

• Albert Einstein

Je možná dobré zabloudit trochu více do minulosti. Kdo by neznal génia s rozstřelenými vlasy, který byl až do svých sedmi let trochu opožděný. Mluvit začal až ve čtyřech letech a v sedmi se teprve naučil číst. Tvrdili o něm, že je mentálně zaostalý a on sám tomu v jednu chvíli věřil. Naštěstí se pak rozhodl, že všem ukáže, že není takový, za jakého ho považují. I přes ne příliš vhodné začátky se však vyšplhal k titulu génia, který dostal Nobelovu cenu a kterého dnes zná opravdu celý svět.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..