miliardář

Jak se ze sirotka stal miliardář

Mnoho lidí má za to, že jestliže se narodí do chudé rodiny, nikdy nebudou moct dosáhnout na takové jmění, jako mají ti, kteří se narodili do bohatých rodin. Ono to však takto nefunguje a dneska se už moc dobře ví, že ti nejbohatší jsou většinou ti, kteří si vyšplhali na horu po své vlastní cestě bez cizího jmění, pouze s vlastním úsilím. Takoví lidé jsou pro řadu začínajících podnikatelů, kteří začínali od úplné nuly, značnou motivací, která je pohání stále dopředu za vysněným podnikáním. Dnes už je všeobecně známo, že to chce pouze kuráž a mít nějaký nápad, se kterým se rozhodneme proslavit se na českém či jiném trhu. Pakliže takový nápad je a jste ochotni pro něj dělat cokoliv a vytrvat, rozhodně uspějete a budete ukázkovým příkladem pro řadu začínajících podnikatelů, kteří se rozhodnou začít zcela od nuly.

Přesně takovou inspirací je i politik, miliardář, podnikatel a ropný mandát Roman Abramovič, který začal svůj život jako sirotek. Nikdy nevěřil, že se jednoho dne stane uznávaným ruským (i britským) občanem a že jednoho dne to bude právě ten, kdo bude inspirovat druhé lidi svým příběhem.

Nikdy se nenechte zlomit věcmi, které se vám staly

Roman radí, že ať už se vám v životě přihodí jakákoliv smůla, netruchlete pro ni dlouho. Přece jenom vás může minulost pěkně zlomit a budoucnost už bude opět jenom jakousi vizí, kterou nikdy nedosáhnete. Roman přišel v dětství o oba své rodiče. Hledal si brigády, dokonce měl nastoupit i na školu, ale nedodělal ji, protože musel nastoupit do armády, kde však nakonec nastoupit nemusel. Ovšem jeho kariéru započal jeden muž, který mu nabídl práci, jež mu změnila život. Nastoupil do ropného průmyslu a s ní následně také začal velmi úspěšně obchodovat. Jen to však zkusil. Život mu dal možnost, proto ji využil a najednou se stal člověk tak uznávaný, že se mu o tom ani nesnilo. A právě tehdy, kdy začínající podnikatel vymyslí něco, co zaplní skulinku na trhu, měl by do toho jít, protože je to příležitost, která mu umožňuje uspět. Uchopte ji a buďte svým pánem.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..