Leo Express

Leo Express vykazuje ztrátu

Vlaky jsou v dnešní době nejoblíbenější dopravní prostředek, pakliže se vydáváte například na dovolenou po České republice nebo míříte domů z vašeho aktuálního pobytu v cizím městě kvůli práci. Pakliže ovšem nemáte své auto, protože mnoho lidí volí právě pouze cestování autem, které je mnohdy vyjde dráž než například ono zmiňované cestování vlakem. Bohužel tomu tak někdy je, i když si to řada lidí neuvědomuje. Mnoho lidí raději projezdí opravdu velké množství benzinu, místo aby si raději koupili jízdenku na vlak, která je sice někdy dražší, než si ji pamatují, ale v mnohých případech je následné výpočty jízdy vyjdou mnohem levněji, než když budou cestovat autem. Navíc vlaky jsou v dnešní době velmi pohodlné a v síle komfortu se opravdu předhánějí. Své o tom ví například i společnost Leo Express, která v dnešní době vede velký konkurenční boj konkrétně s vlaky společnosti RegioJet. Tito dva rivalové se předhánějí ve výhodách, které budou nabízet svým cestujícím. Stále vymýšlejí nové a nové akce, díky kterým by se mohli jejich služby zdát o něco atraktivnější. Leo Express dokonce vytvořil nové spoje, které budou moci cestující využívat už od brzké doby.

I přesto, že přibylo o třetinu více cestujících, se však celá společnost Leo Express potýká se ztrátou. Soukromý dopravce nyní prohloubil svou ztrátu, a to až na neuvěřitelných sto deset milionů korun. Prý za to můžou především odpisy a náklady na rozvoj sítě linek. Počet cestujících ovšem i přesto stoupl o třicet procent a tržby díky nim vzrostly o čtyřicet sedm milionů – nyní se tedy tento dopravce může pyšnit zisky kolem tří set milionů korun.

Lidé jsou však nespokojení

Pakliže například čtete facebookové stránky, které tato společnost má, většinou se potkáte pouze s negativními recenzemi. Ty jsou ovšem způsobeny především tím, že společnost nenabízí vratné peníze nebo jiné slevy. Navíc přes tuhou zimu docházelo k častému velkému zpoždění vlaků, které si lidé neuměli vysvětlit.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..