finance

Jak naše finance ovlivní demise vlády?

Česká republika snad nemá chvilku klidu. Jednu chvilku se řeší nezaměstnanost, která je samozřejmě stálým aktuálním problémem, jindy se upozorňuje na nadcházející prezidentské volby, protože se postupně odhalují kandidáti, kteří by se tohoto postu chtěli (podle jejich slov se ctí) zhostit. Ovšem v současné době celou republikou otřásá jedno velké rozhodnutí, a to konkrétně demise vlády, kterou ohlásil premiér Bohuslav Sobotka. Přesně toto rozhodnutí je relativně čerstvé a stále řešené, protože se neví, co bude dál. Ovšem řada podnikatelů spekuluje právě nad tímto faktem a bojí se o své finance, protože nová vláda by zase mohla zavést jiná pravidla. Jak tomu ovšem bude dál?

Podnikatelská veřejnost je se Sobotkovým rozhodnutím značně nespokojena. Najednou už nebude období v České republice stabilní, naopak přijde půlroční nestabilní období, kdy se bude jen čekat na den, až přijdou volby. Podnikatelské finance (a nejen ony) budou značně ohroženy, protože bude narušena také především celková prosperita země. Přesně to tvrdí například Hospodářská komora. Co se týče dalších názorů na tuto demisi, tak například Svar průmyslu a dopravy považuje toto rozhodnutí za naprosto neodpovědné, nezodpovědné a nekoncepční. Ovšem naštěstí dopad na kurz koruny je zatím minimální.

Zatím se demise nedotkne našich financí vůbec

Jelikož se vykazuje jen mírný pokles kurzu koruny díky těmto aktuálním situacím v České republice, nemusíme se o své finance nijak bát. Samozřejmě podnikatelé to mohou mít v nějaké chvíli těžší, protože risk, který se vláčí společně s celým podnikáním, bude nyní ještě větší, protože nastane opravdu nestabilní období, které bude pohlcovat celou Českou republiku. Navíc aktuální situace se stále řeší a stále není ani dořešena. Hledají se různé způsoby, ale každá politická strana navrhuje něco jiného a chce se postavit k dané situaci jinak. Proto se nemůžeme čemu divit, když stále není řešení na aktuální situaci.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..