práce

Jak se dostat dříve z práce, abyste vyzvedli děti ze školky?

Děti jsou radost, ale mnohdy také i starost. Radostí jsou zejména chvíle jejich prvních krůčků a také první slova, která jsou vždycky jiná, než jaká si přejeme, aby byla. Ovšem někdy jsou děti i starostí, a to zejména tehdy, kdy přijde doba, kdy mají chodit do školky. Rodiče na mateřské dovolené musí najednou rychle začít chodit do práce a najednou se musí také postarat o to, aby směny v práci vyhovovali přesně časům,  kdy se musí děti ze školky vyzvednout. Pakliže je v domácnosti například jen jeden z rodičů, je tato situace těžší a těžší.

Řada rodičů totiž neumí přizpůsobit své pracovní směny, protože se zkrátka dali do zaměstnání, které se nabídlo jako první, což je zcela pochopitelné, protože mateřská nečinila zrovna převratnou sumu a děti navíc do školky potřebují už řadu dalších oblečení, proto jít do práce je nutnost, kterou mnoho rodičů využije už tehdy, kdy jsou dítěti dva roky. Školky však ve dvou letech berou děti jen výjimečně, ale co se dá dělat – musí si zkrátka najít řešení.

Odborníci radí, jak si domluvit včasný odchod, abychom děti stihli ze školky odvést

Pakliže nemáte k dispozici babičku a jste třeba sami v domácnosti s malým dítětem, které chodí do školky, a ještě jste nevymysleli nějaké hlídání, které vám bude každý den děti ze školky vyzvedávat, měli byste se konkrétně zamyslet především na to, abyste si tedy práci nějak uzpůsobili. Jak ale na to?

Řešením by mohla být například dočasná úprava pracovní doby, kterou si musíte domluvit se samotným nadřízeným. Většinou by vám jistě vyšel vstříc, pakliže byste se dohodli, že se jedná pouze o dočasné řešení, dokud si neseženete hlídání. Pakliže děláte na tři směny, možná by bylo dobré se domluvit, abyste nemuseli chodit na odpolední, protože jiné směny jsou relativně v pořádku. Samozřejmě je to také na poledních pauzách, které se sice musí odčinit, ale můžou být pouze patnáctiminutové. Patnáct minut si následně můžete nechat jen tak pro sebe, třeba právě na konec směny, kdy se rozhodnete jít  dřív, abyste dítě ze školky vyzvedli.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..