Richard Branson radí

Richard Branson radí aneb zásady, které vám změní život

Richarda Bransona určitě nemusíme dlouho představovat. Jedná se o podnikatele, který se už v pouhých šestnácti letech rozhodl jít svou vlastní cestou. Začal si realizovat své podnikatelské nápady a i když to nebylo vždy růžové, dostal se na svůj vrchol. Jak jsme zmínili, dnes ho můžete znát jako podnikatele, také jako majitele holdingu Virgin, který dnes má pod svými křídly více jak čtyři stovky společností rozmístěných po celém světě.

Sám Richard Branson tvrdí, že dnes svůj život miluje. Říká, že mu trvalo neuvěřitelných 67 let, než našel systém, díky kterému ho práce naplňuje, baví a také mu přináší úspěch. Vy však nemusíte čekat 67 let. Zásady, které mu změnily život, totiž přinášíme.

1) Buďte neustále pozitivní

Štědrost – to je to magické slovo. Nebuďte štědří jen k rodinným příslušníkům nebo k blízkým přátelům. Buďte štědří i k lidem okolo vás. Když svým optimismem zlepšíte někomu den, budete najednou naplnění. Navíc vás lidé, kterým jste udělali radost, mohou inspirovat.

Pamatujte, to, že na někoho budete nabručení a oškliví, vás dál neposune. Jenže když budete milí, i když vás den nebyl zrovna nejlepší, najednou vše zlé, co se stalo během dne, nebude tak zlé, jak se zdálo.

2) Stanovte si cíle

Když si stanovíte krátkodobé a také dlouhodobé cíle, budete najednou spokojenější. Když se vám totiž podaří dosáhnout krátkodobých cílů, budete motivovaní a odhodlaní splnit i cíle další, čímž se postupně budete dopracovávat k tomu, že splníte i cíle dlouhodobé.

Všechny cíle, které si stanovíte, nezáleží na tom, jestli se bude jednat o krátkodobé nebo o dlouhodobé cíle, si zapište. Tak jim dodáte jistou formu a podobu, i když zatím žijí splněné cíle jen ve vašich představách. Dlouho nebudou jen na papíře.

Richard Branson tvrdí, že ten, kdo chce jít dopředu a kdo chce dosáhnout svých cílů, se musí neustále rozvíjet a učit.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.