Rady a tipy, jak přijít na nové nápady

Rady a tipy, jak přijít na nové nápady

Každý podnikatel ví, že pokud chce rozjet velký byznys, musí jít neustále s dobou. Pokud podnikatel nejde s dobou, bohužel se firma nedokáže vypořádat s konkurencí, která je skutečně velká v dnešním světě. Aby šla firma neustále s dobou, je třeba, aby podnikatel myslel neustále na to, jak firmu posouvat vpřed. Je zapotřebí mít neustále řadu nápadů, které naši společnost můžou popohnat opět o něco výše. Ovšem přijít na nápady – to někdy není tak jednoduché.

Naštěstí ale existuje pár metod a způsobů, díky kterým lehce přijdeme na nové myšlenky a nápady nebo díky kterým alespoň nezapomeneme na ty nápady, které nás napadly na nejméně vhodných místech.

Zápisník je váš nejlepší přítel!

Jistě znáte chvilky, kdy sedíte v tramvaji, sportujete nebo jste třeba na poště. Právě na takových místech, které jsou nejen mimo vaši kancelář, ale hlavně mimo tužku a papír vás napadne mnoho možností a způsobů, jak vaši firmu můžete změnit, jak i můžete dostat na vyšší úroveň. Jenže nemáte nic při sobě, žádnou tužku ani papír, mnohdy vás nenapadne si všechno zapsat do telefonu – tudíž na nápad lehce zapomenete.

Pokud nejste aktivním uživatelem telefonu, možná byste si měli pořídit takový drobný zápisník s tužkou, který lehce strčíte do kapsy. Kdykoliv vás něco napadne, rychle si to zapíšete, tudíž už nikdy nepřijdete o milionové nápady.

Změna místa pomáhá

Jestliže se už dlouhodobě snažíte přijít na něco, co by vás posunulo vpřed, ale nemůžete na nic přijít, možná by vám pomohla změna prostředí. Přece jenom změna prostředí je dobrá – vždy nám vyčistí hlavu, resetuje nám ji, tudíž lehce přijdeme na něco nového. Změna prostředí – ať už je to pobyt u prarodičů či rodičů, ať už je to wellness víkend nebo dovolená či jiný druh cestování – nám může pomoct k tomu, abychom přišli na něco nového, na něco, co nás i naši firmu může dostat na vyšší úroveň.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..