Hubnutí po vánocích

Tipy a rady, jak zhubnout po vánočních svátcích

Na vánoční svátky se těšil kdekdo. Jsou to svátky, kdy je na stole stále plno jídla, kterým nepohrdneme. Bohužel je tato doba pro nás šíleně náročnou – je náročná hlavně pro náš zažívací trakt, který dostává zabrat. Kila jdou bohužel nahoru a nyní je doba, kdy s nimi chceme zatočit. Pokud jste i vy přibrali po vánočních svátcích a chcete se nadbytečných kil zbavit, možná potřebujete poradit. Tady je pár rad a tipů, jak se po vánočních svátcích vrátíte zase do formy.

Samozřejmě shazování nadbytečných kil není to jediné, co po Vánocích chcete. Kromě toho se chcete vrátit do normálu, chcete své tělo detoxikovat, protože jste během Vánoc nejedli nic, co by bylo zdravé. Třeba vám naše tipy pomůžou i s tímto.

Dbejte na čerstvost potravin

Velice důležité je myslet na stravování. Měli bychom se stravovat zdravě, vyváženě a kvalitně. S kvalitou stravování se pojí i čerstvost potravin, která je skutečně nad zlato. Pokud i vy patříte k těm, kteří milují ovoce a zeleninu, nikdy je nijak neupravujte a jezte pouze v čerstvém, syrovém stavu, protože tak je ovoce a zelenina nejlepší.

Pozor na sůl!

Při přípravě jídel klaďte důraz na to, kolik do jídel přidáváte soli. Právě sůl je to, co vám šíleně škodí. Je třeba si hlídat, jak moc si jídla solíte – pokud přijdete na to, že solíte víc než dost, měli byste se ji snažit trochu omezit. Nemusíte přestat se solí hned, ale pomalu a zvolna.

Dejte si pohov od alkoholu

Než zhubnete, měli byste si dát pohov od alkoholu. Po alkoholu ještě nikdo nikdy nezhubnul. Jistě, pokud máte celý den kocovinu, možná ztratíte pár kilo, ale poničíte si tím žaludek. Alkohol je něco, co byste měli na chvilku vypustit – alespoň do doby, než nezhubnete. Je v něm hromada cukru a jiných, tělu škodlivých látek, kterých byste se měli vyvarovat. Kromě toho pravidelná konzumace alkoholu způsobuje zadržování vody v těle – voda se zadržuje na obličeji, na rukou či dokonce na břiše.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.