práce na směny

I na směny se stále pracuje

V současné době se dočtete na internetu jenom o tom, jak nejsou lidé. Je to bohužel stále aktuální téma, které se bohužel potáhne i do nového roku. Je to pochopitelné, vždyť zatím není žádné řešení, které by mělo pomoct s tím, aby se lépe obsazovaly volné pracovní pozice. Zaměstnavatelé se tak rozhodli i k tomu kroku, že přetahují pracovní sílu z jiných, konkurenčních firem. Zjišťují si tak, co se lidem na jejich stávajícím zaměstnání nelíbí, co by chtěli změnit, a z toho následně čerpají. Například nyní se došlo na to, že mnoho lidí pracuje na směny, což se mnohým z nich nelíbí.

Hlavně v předvánoční době se pracovat na směny ani zdaleka nevyplatilo. Lidé museli v tom největším shonu pracovat dlouho do noci, vraceli se zdrcení, nestíhali péct ani uklízet a už vůbec nestíhali nakupovat vánoční dárky. Proto se celá řada rozhodla, že letošek bude jiný – většina z těch, kteří pracují na směny, si hledá nové zaměstnání.

Kolik Čechů pracuje na směny?

Je zajímavé, že na směny aktuálně pracuje více jak 1,2 milionů Čechů. Právě ty nejen, že pracují na směny, ale velice často jsou nuceni i do přesčasů, hlavně v již zmiňované předvánoční době, která pro ně byla doslova zabíjející.

V současné době se snaží zaměstnavatelé svým zaměstnancům trochu ulevit, a to tak, že se rozhodují pro přijetí brigádníků, jenže než je zaučí, to taky chvilku trvá, tudíž pracování přes čas je stále na místě.

Jaké ocenění si zaslouží tito zaměstnanci?

Mnozí lidé si to neuvědomují, ale někdy je opravdu třeba ocenit ty, kteří pracují na směny – hlavně během jakýchkoli svátků je vážně dlouhá pracovní doba, za kterou by si lidé zasloužili prémie. Jenže lidé mnohdy prémie nechtějí – chtějí si jenom odpočinout. Tuto poznámku si vzal vloni ředitel sítí Penny Market k srdci a rozhodl se přes vánočními svátky zavřít všechny pobočky svého obchodu. Došlo tak k uzavření více jak 370 prodejnám.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..