Zvýšení nemocenské

Nemocenské se v roce 2018 zvýší

Každý rok nás čeká kupa změn. Například nyní se musíme smířit s dalším zvednutím minimálních záloh na zdravotní a na sociální pojištění, což se však týká jenom podnikatelů. Ti, kteří běžně pracují, budou poměrně rádi z novinek, které jim rok 2018 přinesl. Přece jenom je těch novinek tolik a jsou tak pozitivní, že jsme se s takovými dlouho nesetkali. Jaké novinky to jsou?

Tou nejzajímavější novinkou je rozhodně zavedení otcovské poporodní péče, ovšem o tom tu mluvit nebudeme. Budeme tu mluvit o zvednutí výše nemocenské, z čehož budou mít radost hlavně ti, kteří jsou už delší dobu marod a kteří čekají, až jim nemocenská bude vyplacena.

Pokud i vy patříte k těm, kteří jsou neustále nemocní nebo kteří nemají štěstí a neustále si lámou kosti nebo něco podobného, i vy budete potěšeni, stejně jako pracovníci záchranných služeb, protože i těm se nemocenské zvedá.

Jak se nemocenské zvedne běžným zaměstnancům?

Pokud marodíte déle jak měsíc, dočkáte se vyššího vyplácení nemocenského. Bude se totiž vyplácet ne šedesát procent, jak jsme byli do nynějška zvyklí, ale bude se vyplácet rovnou 72 procent, což už je opravdu slušné! Nemocenské tak nebude tak nízké, jaké bylo doposud, ale konečně i z té nemoci budeme něco mít.

Jak se změní nemocenské u záchranných složek?

Pokud pracujete jako hasič, záchranář nebo policista, výše vašeho pojistného se může zvednout až ke sta procentům, pokud se prokáže, že jste si úraz způsobili v okamžiku, kdy jste zachraňovali život, kdy jste byli u zásahu, kdy jste například hasili dům. V tomto případě vám bude vyplaceno celých sto procent, což je více jak skvělé!

Podmínkou je tedy ještě jednou dokázání toho, že se vám úraz stal v okamžiku, kdy jste byli součástí záchranné akce či nějaké podobné situace. V jiném případě pro vás platí již zmiňovaných dvaasedmdesát procent.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..