Podvodné internetové obchody

Rady, jak se vyhnout podvodným internetovým obchodům

Vánoce se kvapem blíží, což znamená, že se do obchodních domů začínají pomalu ale jistě dostávat bláznivé davy lidí, které touží nakoupit vánoční dárky na poslední chvilku. Zboží je v regálech často vyprodáno, k tomu samozřejmě čekáte dlouhé, někdy až hodinové fronty, v obchodech u pokladen. Abyste se letos tomuto davovému vánočnímu šílenství vyhnuli, zamiřte letos jen do internetových obchodů, kde najdete všechno pohodlně a rychle. Samozřejmě i zde na vás může čekat nebezpečí – sice ne v podobě bláznivého davu, ale v podobě podvodu.

Nakupování online je v poslední době velice oblíbené. Není se čemu divit, vždyť žijeme v době, kdy všechno potřebujeme mít rychle a hned, což nám e-shopy slibují. Bohužel s rostoucím zájmem o e-shopy roste taky počet těch podvodných e-shopů, na které bychom si hlavně v době vánočních svátků měli dát pozor.

Pokud jste doposud nenarazili na podvodný internetový obchod a chcete to tak i nechat, přinášíme vám pár rad, díky kterým se podvodným e-shopům stoprocentně vyhnete.

Co by ve vás mělo probudit podezření:

  • neprofesionální design stránky
  • chybí obchodní podmínky
  • chybí jméno prodejce, místo provozovny
  • stránka přeložena automatem
  • nejsou kontakty, jenom kontaktní formulář

Pokud narazíte na podvodný e-shop, výše zmiňované body vás budou varovat. Neprofesionální design stránky je a může být – existují i takoví prodejci, kteří zatím rozjíždějí svůj velký byznys a nemají peníze na profesionálního grafika. Co je však alarmující, je to, že chybí obchodní podmínky. To je základní chyba, která skutečně doprovází každý podvodný e-shop. Kromě toho taky chybí jméno prodejce, což možná u řady webů je standardní, proto se ujistěte, že má web místo provozovny nebo někde nadepsanou adresu, kam se mohou například zpětně posílat balíky. Pokud taková adresa chybí, rychle z e-shopu pryč.

Kontaktní formuláře jsou dneska běžné, ale pokud na stránce nikde není žádná kontaktní informace, je to opět zavádějící. Kromě toho dalším takovým alarmem je i to, že nikdo neodpovídá a emaily.

Napsat komentář