Čemu se vyhnout v investování

Čemu se máme vyhnout ve světě investic?

Každý z nás v dnešní době touží po zvýhodnění svých úspor. Přece jenom bez peněz je všechno těžké, proto je třeba mít neustále na paměti, že je třeba pracovat. Z výplaty se snažíte co nejvíce peněz si odložit, ale i tak nemáte nikdy dost. Rozhodnete se proto investovat, ale mnohdy se do tohoto světa pouští ti z nás, jež tomuto světu nerozumí. Bohužel pro tyto lidi je tento svět skutečně vysoce nebezpečný. Než se i vy poženete do této „jámy lvové“, zjistěte si, v čem lidé chybují a čemu bychom se v tomto světě měli vyhnout.

Co se týče chyb, mnoho lidí dělá tu chybu, že se pouští do světa investování bez strategie. To se jim nemusí vyplatit. Nepouštějte se i vy do světa investování bez strategie, to je skutečně základní chyba. Kromě toho lidé nemají zájem o zkušenosti jiných. Vy tuto chybu nedělejte, nebojte se zeptat se někoho na zkušenosti. Díky zkušenosti jiných se můžete vyvarovat pár základním chybám.

A čemu se mám vyhnout?

• emoce

Vyhnout bychom se ve světě investic měli hlavně emocím. V tomto světě není místo pro citlivky nebo naopak pro agresivní povahy, které jednoho dne při poklesu hodnoty investice rupnou. Ve světě investování bychom skutečně neměli podléhat našim emocím ani pocitům, které v sobě držíme. Je třeba být racionální, nesmíme podléhat náklonnosti.

• netrpělivost

Svět investování je bohužel běh na dlouhou trať a to je třeba mít na paměti. Pokud toto budete mít na paměti, podaří se vám v tomto světě uspět. Buďte tedy trpěliví a pamatujete si, že všechno má svůj čas. Po první výhře a po první slibné investici se nepouštějte bezhlavě do další, trpělivě pokračujte krok po kroku, protože jenom tak můžete do budoucna mít velké bohatství.

• neignorujte neviditelnou ruku trhu

Každý investor by měl mít na paměti i takzvanou „neviditelnou ruku trhu“. Jistě tuto ruku znáte. Musíte mít na mysli, že i když je pro vás současná situace výhodná a pozitivní, nemusí to trvat věčně. Akcie z minuty na minutu mohou klesnout, mohou snížit svou hodnotu na minimum.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..