Smrk ztepilý na vánočních trzích

Smrk ztepilý jako ozdoba českých vánočních trhů

Každé město se rok co rok připravuje na vánoční svátky. Přece jenom města bez vánočních trhů nejsou ono, proto už od konce léta probíhají různé porady o tom, jak to vlastně bude na Vánoce ve městech vypadat. Musí se domluvit vánoční osvětlení, ale taky je třeba vybrat ten pravý vánoční stromeček. Samozřejmě u výběru vánočního stromečku to ani zdaleka nekončí! Strom pak musí projít i dendrologickým vyšetřením, teprve pak může být umístěn na náměstí, které má zdobit. Letos se řada měst rozhodla pro smrk ztepilý.

Většinou se vánoční stromeček na náměstí vybírá tak, že se vyhlásí soutěž, do které mohou lidé přihlašovat své kandidáty – tipy na stromeček, který by se hodil na vánoční trhy do daného města. Takto podobně to probíhá i u výběru osvětlení – města chtějí, aby se lidem líbilo, kde žijí, proto se snaží je aktivně zapojovat.

Kde letos uvidíme smrk ztepilý?

Letos se města nepřiklonila ani k borovici, ani k jedli, ale rozhodla se pro smrk ztepilý. Ten bude například zdobit naše dvě největší města České republiky. Smrk ztepilý bude hrdě stát na Staroměstském náměstí. Zde bude vysoký zhruba pětadvacet či čtyřiadvacet metrů. Je však ještě třeba, aby prošel dendrologickým vyšetřením, aby se zjistilo, jestli je dokonale stabilní a jestli dokáže na náměstí, které navštěvují každým rokem tisícovky lidí, bezpečně stát až do konce ledna příštího roku.

Kromě Prahy bude smrk ztepilý stát i v Brně, a to konkrétně na náměstí Svobody. Zde by měl být strom vysoký zhruba devatenáct či osmnáct metrů. Tento stromeček však už prošel dendrologickým vyšetřením, což znamená, že je naprosto bezpečný. Podle všeho by měl ustát i ten nejsilnější vítr, který by se prohnal Českou republikou.

Zajímavost na závěr:

Když už jsme u těch vánočních trhů, věděli jste, že pražské Staroměstské náměstí a zdejší vánoční trhy byly prestižním americkým týdeníkem označeny za jedny z deseti nejkrásnějších trhů na celém světě?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..