Jak překonat stres

Jak účinně překonat stres v práci?

Do stresových situací se dostává každý z nás. Stres je zkrátka součástí našich životů. Nejvíce se dostáváme do stresových situací v zaměstnání, kdy je na nás vyvíjen tlak a kdy nevíme, kam máme první skočit. Do stresu se však přivádíme i doma, protože si zbytečně vytváříme domněnky nebo v sobě pěstujeme nejistotu. S tímto jevem se dá naštěstí něco dělat. Je třeba, abychom stres zaháněli, protože stres nám jenom škodí. Naše zdraví díky stresu není tak ucelené, jak bychom si představovali, proto s ním bojujte, a to díky těmto technikám.

Říká se, že se stresem se dá bojovat vážně různě, ale jenom málokteré techniky jsou tak osvědčené jako tyto. Pojďte společně s námi se stresem bojovat, ať si chráníme naše zdraví a nervy.

• Počítání

Počítání je jeden z těch technik, jak účinně bojovat se stresem. Nejčastěji počítáme ovečky před spaním, ale počítat můžeme i tehdy, kdy se nás zmocní stres. Když se dostanete do stresové situace, je třeba na chvilku zpomalit, proto si vyjmenujte pět věcí, které právě vidíte, následně napočítejte čtyři věci, kterých se nemůžete dotknout, poté se soustřeďte a vyjmenujte tři věci, které slyšíte, identifikujte dvě věci, které cítíte a poté si vzpomeň na tu jednu věc, kterou máš právě v ústech. Během tohoto počítání, při kterém zapojíte všechny svoje smysly, se dostanete do naprostého klidu.

• Dýchejte

Opět musíme zmínit, že se stresem se nejlépe bojuje tehdy, když se hodíte do klidu. Jistě, je asi trochu riskantní říkat někomu, kdo je ve stresu, „ať se hodí do klidu“, ale je to skutečně ta nejlepší rada. Málokdo však řekne, jak se do klidového režimu dostat. Zkuste to pomocí dýchacích cvičení. Nádech a počítejte do sedmi, kdy při čtyřce nádech ukončíme a při sedmičce vydechneme.

• Maličkosti nás spasí

Naší spásou v době stresu budou taky maličkosti. Pokud se na ně soustředíte, vaše mysl najednou zapomeneme na stres, který v sobě nesla. Soustřeďte se v době stresu na nějakou maličkost, která vám ihned udělá radost a díky které si na něco milého vzpomenete. Nemusí to být nějaká věc, ale může to být písnička v mobilním telefonu nebo světlo svíčky.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..