změna kariéry

Rady, které vám pomůžou se změnou kariéry

Žijeme v době, kdy můžeme pracovat opravdu v jakémkoli zaměstnání. Dveře jsou nám otevřeny opravdu v jakémkoliv oboru, proto by byla chyba toho nevyužít. Jestli vás současné zaměstnání štve, jestli chodíte do práce se špatnou náladou, jestli si naštvaně odsedíte osm hodin a pak zas jdete domů, jestli vás v práci drží jenom vidina pravidelného příjmu, pak je načase udělat změnu. Pojďme udělat tu změnu společně. Přinášíme vám pár rad, kterých se vyplatí držet, pokud chcete změnit práci.

Samozřejmě je nutné si při změně práce uvědomit, co byste vlastně chtěli dělat. Jenom málokdo ví, jak skvělé je dělat to, co nás baví. Málokdo si ale uvědomí, co ho skutečně naplňuje. Nejdříve si proto promluvte sami se sebou a zodpovězte si na otázku, která říká, že co byste vlastně opravdu chtěli dělat, co by vás bavilo a naplňovalo.

Potom se řiďte následujícími radami.

1) Pomůžou vám lidé z vysněné práce

Jestli už víte, co je vlastně vaším vysněným zaměstnáním, pak už jen stačí podat životopis. Pokud však stále jste ještě na vážkách, protože v současné práci dostáváte třeba více peněz, pak si promluvte s někým, kdo už dělá vaši vysněnou práci. Ti vás určitě motivují a hecují vás, ať to zkusíte – peníze nepeníze.

2) Uplatněte své zkušenosti

Při změně zaměstnání dbejte na vaše aktuální zkušenosti. Zkušenosti jsou totiž to, co vás odlišuje od ostatních zájemců. Když tedy žádáte o novou práci, měli byste popřemýšlet, jaké vaše současné zkušenosti můžete nabídnout i v nové práci.

3) Zkuste si to

Abyste byli stoprocentně přesvědčeni o profesi, kterou chcete vykonávat, kvůli které chcete udělat změnu, zkuste si ji. Dneska existuje celá řada způsobů, jak si novou práci můžete doslova bezbolestně vyzkoušet. Například se nabízí stáže, které dělá celá řada firem (stážisti jsou přece jenom levná pracovní síla).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..