miliardáři, které nikdo neviděl

Miliardáři, které nikdo nikdy neviděl, přesto mezi námi jsou

Každý rok vychází v časopisu Forbes naprosto nový žebříček těch nejbohatších Čechů. Každým rokem se v něm objeví celá řada nováčků – letos jich bylo dokonce jedenáct! A taky pokaždé si říkáme, že vlastně ty lidi, kteří mají miliardy na účtu, ani nepoznáme. Pokud se výrazně neprojevují v politice, jako například Andrej Babiš nebo Ivo Valenta, na ulici bychom je běžně nepotkali. Není se čemu divit, že si řada lidí myslí, že někteří z nich vlastně ani neexistují.

Miliardářů, kteří nám jsou naprosto neznámí po obličeji, je opravdu habaděj. Známe vždycky jenom jméno, protože právě jméno se pojí se společností, která jim dokázala dát takové jmění. Kdybychom se s nimi potkali v obchodě, nikdy bychom je nejspíše nepoznali. Mnohdy jsou naprosto běžní jako my – nosí džíny a tričko, možná mají jenom značkové boty nebo drahé hodinky, ale kdo si dneska neumí našetřit na hodinky nebo tričko, že ano.

Pojďme si zmínit několik miliardářů, které známe díky jménu a díky společnosti, ale které bychom na ulici nebo v obchodě rozhodně nepoznali.

• Petr Kellner

O nejbohatším Čechovi se toho povídá opravdu mnoho. Petr Kellner je pro někoho jenom iluzí, pro jiné je to bílý kůň, který hlídá nějakému politikovi své jmění. Říká se, že ho nikdy nikdo neviděl, ale právě tohoto člověka bychom určitě na ulici nepoznali. Spletli bychom si ho s každým druhým. V Česku ho navíc ani nemáme šanci zrovna vidět, protože sídla má hlavně v zahraničí.

• Aleš Zavoral

Majitel Alzy.cz je taky lidem naprosto neznámý. Už ani jméno se možná nepojí s Alzou – při vyřknutí  obchodu „Alza“, se nám vybaví maximálně zelený marťan, který nám ťuká do obrazovky. Málokdo však čtyřicetiletého majitele tohoto e-shopu viděl. Jistě bychom ho při setkání netipovali na někoho, kdo má na účtu přes jedenáct miliard korun. Nebo snad ano?

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..