island

Všichni jezdí na Island! Co tam nacházejí?

Cestování je dneska opravdu velice oblíbené. Navíc se nejedná ani o nějak drahou záležitost, pokud samozřejmě necestujeme do Dubaje nebo do nějaké podobné luxusní destinace. K aktuálním hitům mezi dovolenými se řadí rozhodně Bali ale taky i Island. Konkrétně Island je vážně cestovatelský hit, ale otázkou je – co sem lidi vlastně táhne? Pojďme si tuto otázku zodpovědět.

Existuje tolik destinací, které bychom mohli navštívit. Například takový Amsterdam – ten je krásný nejen svými ojedinělými budovami, ale je taky krásný svými vážně nádhernými tulipány, které zde rostou snad po celý rok. I Itálie má něco do sebe – festival masek je zde velice navštěvovaný. Přesto však lidé jedou raději na Island, než aby strávili pár dní v nějaké takové destinaci. Co zde lidi tak láká?

Že by teplé svetry?

Island je proslulý nejen svými přírodními úkazy, o kterých si zanedlouho řekneme, ale taky svými specifickými tlustými svetry, kteří si zde hlavně Češi kupují. Jelikož si odtud vezmou Češi tlusté svetry, musí sem i něco dovézt. Už se stalo jakousi tradicí, že si zde Češi vyhlédnou české rodiny, které zde žijí, a přinesou pro jejich děti nějaké české učebnice, které na Islandu zkrátka nejsou k dostání.

Co sem lidi skutečně láká?

Samozřejmě tím hlavním důvodem, proč sem lidé jezdí, tak je to, že zkrátka milují zdejší přírodu. Najdeme snad na každém rohu unikátní přírodní úkazy, které jsou naprosto fantastické a nezapomenutelné a které se hlavně jen tak někde nevyskytují. Mezi specifický přírodní úkaz se řadí samozřejmě polární záře, která je mnohdy tím jediným důvodem, proč jedeme právě sem.

Polární záře je zdejšími obyvateli už naprosto zanedbávaná. Přece jenom se koná velice často a je škoda, že zdejší obyvatelé už neoceňují kouzlo tohoto nevšedního jevu. Pokud sem však přijedou turisté, nemohou se na něco tak krásného vynadívat. Je škoda, že nikdy nemůžeme přesně říct, jestli polární záři uvidíme či nikoliv. Většinou se to však vždycky podaří.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..