první milion

První milion je nejtěžší – jak ho dosáhnout?

Většina podnikatelů rozjíždí svůj velký byznys hlavně proto, že touží po vysněném, nezávislém životě, kde se nebudou muset ohlížet na peníze a kde peněz bude zkrátka dostatek. Jenže cesta podnikání není zrovna nejjednodušší – je nutné si vyšlapat svou vlastní cestičku k tomu prvnímu milionu, která je v každé společnosti opravu ten nejtěžší. Mnoho lidí selže na cestě k tomuto prvnímu milionu, což je pochopitelné, protože je cesta opravdu vystlaná trním. Pokud však podnikatelé neselžou a vytrvají, pak už se lehce z milionu udělá miliarda.

Mít majetek v hodnotě jednoho milionu je neskutečné. Ovšem mít posléze majetek v hodnotě miliardy, to je naprosto nepředstavitelné. Samozřejmě někdy je to naprosto lehké docílit tady této sumy, což by potvrdil například zakladatel sociální sítě Facebook, ale to je jenom výjimka, která potvrzuje pravidla, a sice to, že cesta k prvnímu milionu je opravdu ta nejtěžší.

Cesta plná trní

Tato cesta je velice trnitá. Nese v sobě různé překážky, které jsou většinou v podobě různých nesrovnalostí, různých krachujících vztahů nebo neplatičů. Jenže samozřejmě všechno se dá zvládnout, jen musíte být dostatečně motivovaní. V poslední době se navíc musíte vždy dobře porvat v konkurenčních bojích, protože právě ty jsou tou hlavní a velkou překážkou, která vám brání k dostání se k tomu prvnímu milionu.

Kdo se přesvědčil o tom, že zisk prvního milionu je nejtěžší?

Jestliže však přejdete po této cestě plné trní, pak budete patřit do seznamu těch, kteří se mohou pyšnit nejen titulem „úspěšní“, ale také i titulem „bohatí“. V tomto seznamu naleznete mnohá jména, která dneska znáte díky tomu, že jejich majetek dosahuje několik desítek či set milionů nebo miliard. Najdete zde jména jako Warret Buffet nebo třeba Oprah Winfrey, kteří moc dobře vědí, že ta cesta k prvnímu milionu je opravdu nejtěžší.

Nicméně abychom vás trochu motivovali a ukázali, že někdy je cesta opravdu trnitá a že vytrvalost růže přináší, pak je nutné zmínit třeba Elona Muska. Právě tento muž měl sice jednoduchou cestu k prvnímu milionu, ale k první miliardě se dostal až o dvacet let později.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..