Předejte nám zkušenosti

Prosím, předejte nám své zkušenosti

Ještě donedávna platilo, že bez vysoké školy se člověk neuplatní. Jenže najednou přišla zaměstnanecká krize a zaměstnavatelé berou všechny schopné lidi a je jedno, jestli mají nebo nemají před jménem pár písmenek. V dnešním světě se cení hlavně zkušenosti, které můžete dostat od lidí v oboru, když se například s nimi setkáte a budete s nimi v kontaktu, nebo zkušenosti poctivě sbírejte přímo na pracovišti, na kterém vám dají šanci se uplatnit.

Mnoho lidí si myslí, že mladí lidé nemají zájem o zkušenosti starších, ale tak to už dávno není. Generace, která je narozená na přelomu tisíciletí (generace, kterou nazýváme mileniálové nebo generace Y) má nyní tak velké ambice, že první, co dělají, než rozjedou svůj vlastní byznys, je to, že jdou za staršími a prosí je o předání zkušeností.

Zkušenosti jsou tak žádané nejen klasicky v zaměstnání, ale taky o ně stojí začínající podnikatelé, kteří se rozhodují získávat zkušenosti od současných starších manažerských špiček.

Zkušenosti obsažené v knihách

V současné době se mnoho mladých lidí žene skutečně do podnikání než do zaměstnání. Mohou za to velké ambice, které si v sobě pěstujeme díky mnoha motivacím, které nás obklopují dnes a denně. Právě mladí lidé, kteří se ženou do podnikání a kteří chtějí rozjet svůj vlastní byznys, jsou ti, kteří žádají a prosí o předání zkušeností od starších.

Nemusí však za nimi chodit a klepat jim na dveře, protože mnoho zkušeností je obsažených i v knihách. Dneska existuje skutečně mnoho knih, které stojí za přečtení. K těm nejlepším se řadí například Bohatý táta, chudý táta, díky níž pochopíte, že je ve světě podnikání potřeba někdy i riskovat, abyste dosáhli takových zisků, po jakých toužíte.

Proč se vrhá současná generace do vlastního podnikání?

Možná si říkáte, proč je generace Y tak zapřažená do podnikání, když zaměstnání je pro ně větší jistota. Možná je to proto, že se odmítají podřídit se direktivnímu řízení firem. Chtějí změnit desítky let zažité společensko-ekonomické pořádky. Touží plnit si svůj vlastní sen, nechtějí pracovat a plnit si sen někoho zcela jiného.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..