Fíky jezte každý den

Fíky jezte každý den! Prozradíme proč

Kolem zdravého stravování se točí mnoho otázek. V dnešní době je zdravé stravování poměrně populární, protože lidé zkrátka už pochopili, že zdraví máme jenom jedno. Pokud si ho chceme udržet ve skvělé formě, je třeba dobře a správné jíst. Zdravé stravování by mělo být vyvážené, pravidelné a pestré. Neuchylujte se ke dvěma potravinám, které budete jíst dnes a denně. Zkuste svůj jídelníček trochu obměnit. Zkuste do jídelníčku zamíchat taky tropické ovoce, které je nejen prospěšné na hubnutí, ale taky prospívá našemu zdraví. Vezměme si například takové fíky.

Fíky objevili už stačí Egypťané, a to už v roce 9200 před naším letopočtem. Je to tedy skutečně staré tropické ovoce, ale jeho účinky už byly známé tehdy v minulosti. Dneska jsou dostupné takřka všude – v čerstvé podobě však jenom během určité doby v roce. V sušené podobě je však najdeme kdykoliv a kdekoliv.

Fíky a co jste o nich možná nevěděli:

Málokdo ví, že fíky slouží jako náhrada cukru. Zhruba z osmdesáti procent jsou tvořeny vodou a díky tomu, že je zde vysoká koncentrace cukru, nám fíky poskytují velké množství energie, která nám stimuluje mozkové funkce, podporuje paměť a soustředění.

Zajímavostí taky je, že dříve se znalo jenom pouhých třicet druhů fíků, ale dneska jich známe mnohem, mnohem více, a to konkrétně 600.

Fíky a zdraví

Fíky jsou pro naše zdraví skutečně prospěšné. Například nám budují silnější kosti. Obsahují totiž základní stavební látky pro tvorbu kostí. Najdeme v nich hlavně hořčík, ale taky i vápník a vitamin K2. Tato kombinace nám kosti skutečně zpevňuje. Fíky se tedy doporučují jíst hlavně těm, kteří mají s lámavostí kostí problém.

Kromě toho jsou víky prospěšné i pro naše srdce. Konkrétně nám pomáhají minimalizovat usazování vápníku v krvi, tudíž je to potravina dokonce až důležitá pro naše srdce. Taky nám fíky pomáhají udržovat nízký tlak a snižují nám triglyceridy v krvi.

Pokud o sobě víte, že máte v sobě málo železa, tak do svého jídelníčku zakomponujte fíky. Ty v sobě totiž skutečně velký obsah železa mají.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..