Rostlina, která řekne, kdy jít spát

Znáte rostlinu, která vám řekne, kdy je čas jít spát?

Pokojové rostliny by měly být běžnou součástí našich domácností. Přece jenom díky nim je naše domácnost útulná a příjemná. Pokud přemýšlíte, jakou rostlinu si do svého domova pořídit, měli byste sáhnout po těch, o které se takřka nemusíte starat. Mezi takové rostliny se řadí například zamioculcas nebo taky monstera. Jestli chcete mít doma něco ojedinělého a zajímavého, například rostlinu, která vám řekne, kdy je čas jít spát, měli byste si pořídit kalateu.

Kalateu jistě dobře znáte. Možná si ji nyní nemůžete vybavit, ale kdybyste ji viděli, hned byste ji určitě poznali. Mnoho lidí si ji plete s marantou, ale hlavní rozdíl je v tom, že kalatea je vzpřímenější a listy jsou o něco větší.

Kolik druhů, tolik barev

Tato kytička je zajímavá tím, že má hned několik druhů. Každý druh se rozeznává barvou listů a květů. Její květy jsou zajímavě uspořádány hlavně od května až do posledního letního měsíce, tedy do srpna. Co se týče barevnosti, květy bývají buď bílé, nebo žluté, oranžové, fialové či v kombinaci těchto barev.

Co rostlina vyžaduje? Kam ji umístit, jak často ji zalévat, jak často ji kropit?

Kalatea je pokojová rostlina, která potřebuje jediné, a to dostatek světla. Vydrží i ve stínu, ale polostín je mnohem lepší. Nemá však ráda přímé sluníčko! Neumisťujeme ji proto na okenní parapet, ať už je okno natočeno jakýmkoliv směrem.

Zalévá se jako běžné pokojovky, ale samozřejmě když zapomeneme a polejeme ji o pár dní později, nic se neděje. Pokud ji budete pravidelně kropit, což tato květina miluje, bude vám růst o sto šest.

Jděte podle ní spát

Tato rostlina je zajímavá tím, že vám ukáže, kdy je čas jít spát, a to tak, že se „zavře“. Listy se vzpřímí, což je znamení, že je načase jít spát. Ráno, když se má vstávat, se opět perfektně rozkošatí.

Zajímavost na závěr:

Této květině se přezdívá „modlící“, protože její sevřené listy připomínají modlící se ruce.

Napsat komentář