Proč se Češi stěhují

Proč se Češi stěhují? Kvůli práci nebo kvůli rodině?

Stěhování patří k běžnému životu mnoha z nás. Lidé se stěhují zejména kvůli škole, protože řada absolventů po maturitě touží jít na vysokou školu a místo koleje však zvolí raději studentský byt s kamarádem, kde se budou pořádat ty pravé nefalšované studentské párty, které mnohdy bývají právě důvodem, proč na tu vysokou školu jít. Druhá skupina lidí se však stěhuje například za pracovními příležitostmi, protože řada lidí pochází z malé vesničky, která má sotva tisíc obyvatel.  Jelikož tam těch příležitostí není tolik, rozhodnou se odstěhovat se za lepšími příležitostmi, které však není tak lehké najít ani ve velkém městě. Další skupina lidí se však stěhuje například kvůli rodině, protože nevyplatí se bydlet například tři sta kilometrů od domova. Co však nyní převažuje?

Češi poslední dobou upřednostňují rodinu, nikoliv kariéru

Je zvláštní, jak se ten dnešní svět mění. Sice se především ženy mohou pyšnit tím, že se jejich zisky pomalu, ale jistě dotýkají platového ohodnocení mužů, protože svůj veškerý čas tráví v práci, na druhou stranu se však stále více a více dokazuje, že lidé touží především po rodině, nikoliv po práci. Stěhují se tedy většinou z důvodu takového, že náhodou žena otěhotněla a potřebují mít jisté zázemí, proto se odstěhují například domů k rodičům. Z velkého světa se páry stěhují na venkov za rodiči, protože potřebují pomoct s malými dětmi, které musí vodit a odvádět ze školky. Díky práci to však mnohdy nejde skloubit, proto musí přistoupit k razantnímu kroku, a to konkrétně ke stěhování se zpátky domů.

Mimo jiné kariéra má své stále místo a je také hlavním důvodem stěhování se, ale stěhování se z rodinných důvodů je nyní opravdu prvotní a vede ve všech průzkumech, které se zabývaly touto tématikou. Kdo ví, co nám ovšem přinesou následující měsíce a jak se tato situace v České republice opět změní.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..