Zdaňte i své ostatní příjmy

Zdaňte i své ostatní příjmy

Podnikání je velmi riskantní cesta, na kterou se nedává řada lidí právě kvůli již zmiňovanému risku. Riskování je však jakýmsi pravidlem právě v celém podnikání a je velmi důležité právě tehdy, kdy si myslíte, že už se vám podnikání hroutí přímo pod rukama. Zkušení podnikatelé moc dobře vědí, že risk se stane už jakousi potřebnou rutinou v každém podnikatelském dni. Proto je s touto věcí nutné počítat. Mnohdy se však dostaneme do situace, kdy risk není zrovna ten nejlepší zisk, proto se rozhodneme přivydělat si stranou. Jedná se většinou o drobné brigády například na měsíc, které by nám značně mohly pomoci s aktuální finanční situací. Mnoho z nás navíc nemá jistě stanovenou hranici, kterou by chtěli dosáhnout na svém bankovním kontě, proto se snaží o největší množství peněz, jaké člověk může na svém kontě mít. Jenže pak přijde čas podávat daňové přiznání a přichází s ním i otázka, jak si vlastně zdanit ostatní příjmy právě z již zmiňovaného přivýdělku.

Jaké příjmy můžeme zdanit?

Příjmů, na kterých můžeme ušetřit nějakou tu daň, je hned několik. Jedná se například o pronajmutí třeba auta. Pakliže máte své auto, které nevyužíváte, rozhodnete se ho pronajat. Není to nic, s čím byste se denně nesetkávali a z daní to můžete v pořádku odečíst. Také můžete vypovědět penzijní připojištění. I z tohoto pojištění vám kápne něco do kapsy a následně to klidně můžete i zdanit, abyste si snížili díky úsporám daňový základ. Alimenty jsou další záležitostí, která je velmi oblíbená a často řešená v otázce daní.

Odečíst můžete například stavební spoření nebo například i odběr krve. Všechny tyto záležitosti se pak vypočítají, vzniknou slevy a následný výsledek, který následně zaplatíte. Mnohdy se však bude jednat o mnohem nižší cifru, než jste si mysleli, že zaplatíte. Proto si dávejte pozor na to, co si z daní odečítáte a co přičítáte.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..