Neplaťte státu více než je nutné

Neplaťte státu více než je nutné

Daňové přiznání každým rokem značně komplikuje několik měsíců všem podnikatelům. Během těch měsíců, co se totiž musí odevzdávat daňové přiznání, je někdy nutné začít zcela předělávat své účetnictví, protože teprve při daňovém přiznání zjišťujeme, jak nesmyslně jsme ho vedli celý ten dlouhý rok. Proto si většinou povoláme své daňové poradce nebo řadu účetních, které nám jsou schopné pomoci s tímto problémem. Ovšem při podání daňového přiznání se dopouštíme řady chyb, proto se není čemu divit, když opravdu celé tři měsíce, které slouží k tomu, abychom daňové přiznání podali bezchybně, jsou naprosto vyplněné právě chybnými a následně opravnými podáními.

Nicméně při podání daňového přiznání bychom měli hledět zejména na slevy nebo jiná zvýhodnění, která na daních můžeme jakožto podnikatel udělat. Ovšem řada z nás toho nevyužívá, proto se není čemu divit, když se následně tlučeme do hlavy, protože jsme mohli platit mnohem méně, než tomu bylo doposud. K tomu, abychom mohli získat řadu benefitů a jiných zvýhodněních od státu, musíme přiložit případná opatření a potvrzení, které nám v takové situaci umožní získat již zmiňované slevy.

Neplaťte státu více, než je nutné

Řada lidí si myslí, že platit státu musíme naprosto za všechno, protože ono to tak už vypadá, když si uvědomíme, kolik vlastně státu platíme pouze na daních. Jenže při podání daňového přiznání je nutné si uvědomit, že státu nemusíme platit více, než je ve skutečnosti nutné. Zaměřme se právě na ty výhody, které bychom si mohli uplatnit díky přiloženému potvrzení.

Můžeme uplatnit řadu finančních produktů. Mezi nejznámější a nejvíce uplatňované patří především penzijní připojištění, dále také životní pojištění a také řádné úroky z úvěrů na bydlení. Všechny tyto finanční produkty můžeme uplatnit a získat jakési slevy na daních. Je nutné na ně však získat potvrzení, které vystavují buď samotné společnosti, nebo například i finanční instituce, pakliže si o takové potvrzení zažádáte. Pro příklad například penzijní připojištění ušetří zhruba necelé dva tisíce korun, které jsou samozřejmě skvělé, protože kdo jen tak najde dva tisíce na ulici, že ano. Na konci roku lze však uplatnit naprosto velkou sumu, proto neváhejte a uplatňujte si to, na co máte nárok.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..