CRM

Proč je CRM vhodný pro každou (i menší) firmu?

Podnikání nemůže dlouhodobě fungovat bez systému. Drtivá většina úspěšných obchodníků se řídí určitými pravidly a dávají si pozor na to, aby fungování firmy nenarušil chaos. Neobejdou se přitom bez vhodně zvoleného softwaru, který může zefektivnit a zautomatizovat mnohé procesy. Právě z tohoto důvodů se nedílnou součástí každé větší společnosti a korporace stávají CRM systémy. Pro menší podnikatele stále představují velkou neznámou. Je to i váš případ? Pak nepřestávejte číst a seznamte se s výhodami, které vám může vhodně zvolený program přinést.

Lidská paměť není 100% spolehlivá

Máte paměť jako slon? Přesto byste měli pořízení CRM systému zvážit, neboť i vaše podnikání může dojít do bodu, kdy již všechny informace o přibývajících zákaznících v hlavě neudržíte. Drobný podnikatel, který komunikuje s několika málo klienty a nemá v plánu další rozvoj, si zřejmě vystačí s diářem. Pro všechny ostatní je jasnou volbou customer realtionship management software.

Díky CRM systému již nebudete závislí na své paměti. Aplikace vás upozorní na termíny schůzek, připomene odeslání objednávky a spoustu dalších akcí, na které byste mohli zapomenout a zbytečně se připravit o zisk.

CRM

CRM systém nemá omezenou kapacitu jako vaše hlava. Umožní vám efektivní evidenci a následné zpracování dat všeho druhu. Uložíte si do něj historii komunikace a snadno naplánujete další akce. Zároveň se budete cítit mnohem lépe, protože již nebudete muset na všechno myslet. Vaše mysl bude lehčí a začnete se naplno věnovat důležitějším aktivitám.

Všechny informace pod jednou střechou

Na otázku „co je CRM systém“ lze odpovědět několika způsoby. Pro mnohé podnikatele představuje nenahraditelného pomocníka, který zastane funkci několika jiných nástrojů. Pokud se neobejdete bez e-mailového klienta, nástěnky, diáře, kalendáře, účetního programu a dalších pomůcek, bude se vám software pro řízení vztahů se zákazníky hodit. Veškerá data vždy najdete na jednou místě.

Díky CRM nebudete ztrácet čas hledáním důležitých informací. Vždy budete bezpečně vědět, kde je najdete.

CRM

CRM vám usnadní i komunikaci se svými kolegy a zaměstnanci. Ať už jde o historii komunikace či sdílení dokumentů, profesionální software je vždy lepší než více aplikací pro jednotlivé úkony. Sílu přehledně organizovaných a snadno vyhledatelných informací oceníte vždy, když budete v časové tísni.

Efektivní time management jako předpoklad dalšího růstu

Budete-li zbytečně ztrácet čas činnostmi, které může zastat CRM software, zbytečně se připravíte o možnost rychlého růstu. Prací můžete strávit i 10 hodin denně, ale děláte ji produktivně? CRM vnese do vašeho podnikání systém a usnadní vám administrativu, marketing a další aktivity.

Chcete se o výhodách „cé er emka“ dozvědět více? Čtěte CRM blog na stránkách jednoho z předních českých systémů eWay-CRM.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..