prostornější koupelna

Jak při rekonstrukci docílit prostornější koupelny?

Většinou, když se vám nelíbí vaše domácnost, zatoužíte po nějaké změně. Mnohdy vám pomůže například obyčejné vymalování, jindy se však rozhodnete pro celkovou rekonstrukci vašeho příbytku. Samozřejmě toto rozhodnutí je poměrně drahé, ale přece jenom je někdy potřeba. Navíc se pak touze po změně vyvarujete po následujících deset let.

Jestliže se tedy pustíte do rekonstrukce, pak se většinou ohlížíte i na aktuální módní trendy, abyste nejen sehnali trochu inspirace, ale aby vám pomohly vytvořit z domácnosti domácnost nestárnoucí. Díky tomu, že je aktuálně velice moderní hlavně velká a prostorná koupelna, pak se zamýšlíte nad tím, jak udělat ze své drobné koupelny o něco prostornější místnost, do níž si budete moct umístit třeba nějakou velkou vanu, jak je to teď ostatně v kurzu.

Nemusíte se bát toho, že byste museli do svého domu přistavovat nějakou další místnost, ale stačí jenom zbourat zeď, která odděluje kuchyni a taky obývací pokoj. Spojte je – a najednou tu bude prostor pro větší relaxační zónu nazvanou „koupelna“.

Nebude to působit chaoticky?

Pokud se rozhodnete o spojení kuchyně a obývacího pokoje, možná vám přistane v hlavě myšlenka, jestli to náhodou nebude působit chaoticky. Nemusíte se bát – chce to jenom hezky kontrastně rozdělit. Jestliže máte rádi čistou domácnost, pak kuchyni volte do bíla – to je v současné době velice moderní. Co se týče stolu v kuchyni – ten se nebojte dát do přírodních barev společně se židličkami. Samozřejmě nějaký jemný odstín, nejlépe zabodujete třeba s břízou.

Co se týče obývacího pokoje, pak se zaměřte na černý kontrastní gauč a poté se už můžete nechat svést opět bílou krásou.

Méně zdí, více místa

Díky vybourané zdi je hned jasné, že získáte více místa. Obecně se přece ví, že méně zdí znamená více místa. Navíc díky tomuto činu tak získáte patřičné prostory, které vaše koupelna získá. Ještě větší vytvoříte koupelnu tak, že se zaměříte na světlo a na barvy. Prosvětlený pokoj vypadá mnohem větší, ještě když je třeba bíle zařízen s možnými jemnými kontrasty v podobě doplňků nebo části kachliček.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..