dýně

Dýně – vyrostla nám na zahradě a je tak zdravá!

Na své zahradě každý pěstuje jenom to, co uzná za vhodné. Většinou se se zahradničením začíná ve chvíli, kdy se ze země vytratí ti zimní mrazíky, a poté se sklízí zelenina hlavně v období podzimu, kdy se zahrada připravuje k zimnímu spánku. Během září a října se tedy snažíme o sbírání veškeré naší úrody, kterou pak většinou mnohdy prodáváme, jindy využijeme jenom pro svou vlastní potřebu, jindy ji dokonce zavařujeme pro pozdější potřebu.

V mnoha případech si na své zahradě vypěstujeme opravdové unikáty! Nejčastěji pěstujeme hlavně oblíbené mrkve nebo také česnek, což je podle všeho přírodní antibiotikum, které nám pomáhá nejen utužovat naši imunitu, ale také nám pomáhá v řadě dalších případů, kdy na nás leze nějaká choroba. Nicméně často také pěstujeme brambory, dále třeba oblíbené cibule nebo petržel. Samozřejmě si zde své místo najde i dýně.

Proč si lidé pěstují na zahradě dýně?

Jelikož dýně není zrovna populární druh zeleniny, řadě lidí může přijít divné, že si někdo dýni vlastně pěstuje. Jenže není to nic divného – dýně jsou opravdu velice populární a to hlavně proto, že jsou zdraví prospěšné. Jelikož řada lidí trpí různými nemocemi nebo hlavně slabou imunitou, rozhodnou se dýni zařadit do svého jídelníčku. Z dýní jsou geniální hlavně polévky, ale také se z nich vaří i různé omáčky nebo se z nich připravují dresinky jen tak k nějakému hlavnímu chodu dne.

Jak dýně pomáhá zdraví?

Dýně pomáhá našemu zdraví hlavně tak, že posiluje naši imunitu. Funguje asi jako vitamin C – díky ní se tedy nemusíme obávat různých bakterií nebo virů, které na nás zaútočí hned, jak vyjdeme z domu. Nicméně jsou hlavně dýňová semínka bohatá na zinek.

Dýně jako taková nám pomáhá při zácpě, funguje proti průjmu a má všeobecně protizánětlivý účinek. Prospívá našim vlasům, nehtům, ale také i kůži, dokonale hojí rány, zlomeniny a dokonce se na ni můžeme spolehnout i v době kožních nemocí. Pomáhá při zvětšené prostatě, dále také proti různým parazitům ve střevech, ale také hltí škrkavky a roupy. Pomáhá i při ledvinových nemocech nebo při potížích s močovými cestami.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..