Přehledy pojištění

Přehledy pojištění se dodávají opět až na poslední chvíli

Začátek každého roku je velmi kritický. Není to pouze kvůli tomu, že je krušná silvestrovská noc a Nový rok je už jen jakousi stopkou, během které se musíme řádně vyspat a zregenerovat, protože bez toho bychom nemohli jít druhý den do práce. I když někdy si raději bereme dovolenou, protože regenerace během jednoho dne opravdu nestačí. Mimo to však nový rok v sobě přináší i řadu jiných povinností, než jít druhého ledna do práce. Od ledna do března se musí podávat daňové přiznání, což se týká především živnostníků. Ti mnohdy zjišťují, že se nejedná o zrovna lehkou záležitost a že růžový formulář není tak jednoduché vyplnit, jak se na první pohled mohlo zdát. Samozřejmě je nutné zmínit, že řada lidí má nyní daňového poradce nebo účetní, která tento růžový formulář daňového přiznání vyplní naprosto samostatně a mnohdy navíc může toto přiznání odložit až na červencový termín.

Mimo jiné se však musí také odvádět i přehled o příjmech a výdajích pro sociální a zdravotní pojišťovnu. Na to se však bohužel zapomíná, proto řada podnikatelů dostává nemístné sankce, které v sobě nesou opravdu vysoké sumy. Přehledy se však mohou podávat až do druhého května, proto času je relativně mnoho.

I tak se dodávají přehledy na poslední chvíli

I přes tuto skutečnost, že se přehledy podávají s měsíčním odstupem, než je tomu například u daňového přiznání, se tyto přehledy na sociální a zdravotní pojišťovny dostávají se značným odkladem. Mnoho lidí si totiž až posledního dubna uvědomí, že své přehledy bohužel ještě neodevzdali, proto začínají zmatkovat a na stoly zdravotních či sociálních pojišťoven se dostanou takové přehledy až po druhém květnu, což je už po termínu, tudíž sankce je na místě.

Mnoho lidí začíná totiž zmatkovat, protože si uvědomí, že vlastně ani neví, jak se takové přehledy vyplňují. Na internetových stránkách se ukázkové přehledy naskytnou pouze tehdy, kdy se blíží už tak strašný poslední den v termínu, proto se na internetové tipy nemůže spoléhat. I přes to se lidé snaží nějak sepsat takové přehledy a mnohdy jim jsou vráceny, aby si je opravili.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..