Nabídka práce v Praze

Praha nabízí atraktivnější práci než New York

Zaměstnanecká krize je problém, který stále není vyřešen. Zaměstnavatelé jsou už zoufalí, protože neustále přibývá nových pracovních pozic, bohužel není nikdo, kdo by se na danou pozici hodil nebo kdo by ji obsadil. V současné době se proto vláda rozhodla, že zvýší počet Ukrajinců a Rumunů, kteří mohou na naše území, pokud hledají práci. Kdo ví, jestli to však něco změní. I když se aktuálně se zaměstnaneckou krizí potýkáme, na povrch vyplynula i jedna dobrá zpráva, která by mohla mnohé změnit. Podle globální studie společnosti Adecco nabízíme velice atraktivní práci.

Globální studie již zmiňované společnosti se zaměřovala na to, jak atraktivní práci nabízíme. Hodnotilo se skoro sto dvacet firem a Česká republika se umístila dokonce v první polovině. Umístila se na krásném 25. místě. Nejatraktivnější práci podle této studie nabízí Praha, která předehnala město, jako je New York nebo Singapur.

Čím Česká republika vyniká?

Podle studie jsme se umístili na tak skvělé pozici hlavně z toho důvodu, že jsou na vysoké úrovni naše technické a odborné dovednosti. Taky jsme na slušné úrovni genderové rovnosti a máme mnoho možností sociální mobility.

Samozřejmě je stále na čem zapracovat! Ze studie vyplývá, že bychom se měli zlepšit hlavně v tom, že začneme přijímat talentované pracovníky ze zahraničí, měli bychom také více tolerovat menšiny a měli bychom zefektivnit vzájemné kooperace mezi firmami.

Jaké země se řadí k těm nejatraktivnějším?

Kromě České republiky nabízí velice atraktivní práci Finsko nebo Švédsko. I Norsko se řadí k těm zemím, kam se za prací vyplatí zajet.

První země, která jsou na tom s prací nejlépe, spojuje jedno, a to kvalitní vzdělávací systém. Ten totiž spojuje jak klasické vzdělávání, tak i moderní projektovou výuku, což je v dnešní moderní době skvělé a chvályhodné.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.