Jarní květiny na parapet

Jaké jarní květiny rozzáří okenní parapety během Velikonoc?

Žádný dům by neměl působit smutně. O každý dům by se jeho majitelé měli starat. Proto pokud patříte k těm lidem, kteří chtějí mít na pohled skutečně krásný dům, měli by jeho okenní parapety rozzářit všem barvami. Vždyť zanedlouho tu jsou Velikonoce, svátky plné pestrosti a barev, proto se na ně dobře připravte.

Jaro se nese každým rokem ve znamení krásných, barevných květin, které si každý musí zamilovat. Otázkou však je, jaké květiny naaranžovat do okenních dekorací?

Čas na narcisy!

Samozřejmě do okenních dekorací nedávejte řezané kytičky, které vám zanedlouho umřou. Raději si v květinářství kupte klasické květiny v květináčích, které vkusně naaranžujete do připravené nádoby. K tomu si zakupte nějaké drobnosti a doplňky, aby jarní dekorace na okenních parapetech nebyla jenom o kytkách.

Mezi velice oblíbené jarní květiny a mezi vhodné kandidáty se řadí zejména narcisy. Málokdo to ví, ale narcisy jsou skutečně krásné květiny, kterých existují hned několik druhů. V České republice máme však jen dva, a to pestře žlutý narcis a bílý narcis, který se od předešlého liší tím, že okvětní lístky jsou bílé a žlutý je jen květ uprostřed.

Ať už zvolíte na okno jakýkoliv druh narcisu, uděláte dobře.

Hyacinty

Stejně dobře uděláte, když na okno naaranžujete párek hyacintů. Tato kytička je k dostání hned, co začne pravidelně svítit sluníčko a co se trochu ustálí vyšší teploty. Hyacinty jsou ojedinělé v tom, že rostou všemi barvami – některé jsou žluté, jiné bílé, další třeba modré. Záleží tedy na vás, jaké barvě dáte během letošního jara přednost.

A co růže?

Sice se mezi typicky jarní kytičky řadí spíše tulipány, ale ty bohužel neseženete v květináčích. Takové růže však v květináčích najdete. Většinou jsou drobné a nevydrží celé jaro, ale během velikonočních svátků jsou ideální jako venkovní či domovní dekorace, která domácnost či okenní parapet perfektně rozzáří a oživí.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..