Investice Karibik ostrov Roatan

Češi investují do nemovitostí v Karibiku na ostrově Roatan

O Karibiku se mluví jako o ráji na zemi. Poslední objevený ostrov, který se považuje za té nejdéle střežené tajemství, se nazývá Roatan a leží u pobřeží Hondurasu. Díky tomu, že zatím není tak turisticky známý, se zde ceny nemovitostí pohybují několikanásobně níže než je tomu u jiných ostrovů v Karibiku (např. Kajmanské ostrovy, Jamajka, Martinik, apod). Díky tomu si pořídit zde nemovitost mohou dovolit nejen ti nejbohatší, ale i normální lidé. Na Roatanu se tak každoročně rozrůstá česká komunita.

Investice do nemovitostí patří stále mezi nejlepší příležitosti s minimálním rizikem. V České republice se realitní trh začíná přehřívat, a proto se investoři poohlížejí po zahraničních nemovitostech, právě třeba v Karibiku. Nejvíc rostoucí nemovitosti jsou v oblastech, které prochází vysokým rozvojem, a jednou z těchto oblastí je právě ostrov Roatan. Ten má vysoký investiční potenciál vzhledem k tomu, že zde nastává období vysokých investic do infrastruktury, turistického zázemí, služeb a obchodu. U dobře zvolených pozemků v mezinárodních projektech můžete dosáhnout i dvojnásobného nárůstu ceny během několika měsíců. Výhodné je také ale investování do apartmánů a domů, které se dále mohou nabízet k pronájmu turistům a jejich hodnota každoročně také roste.

Jenom si to představte – svou letní dovolenou trávíte v hotovém ráji, v němž dokonce vlastníte svůj vlastní dům či apartmán. Nemusíte se strachovat o to, jestli bude místo v hotelu či nikoliv, nemusíte za své ubytování platit až nechutně vysoké sumy peněz. Cena za noc se totiž pohybuje od 100 do 300 dolarů. Takže vy si zaplatíte letenky do Hondurasu v Karibiku, které se dají pořídit od 12 tisíc Kč, a tím vaše starost a utrácení končí. A když ve svém vysněném apartmánu či domu na ostrově Roatan nebudete, můžete nemovitost pronajmout jiným lidem – turistům, kteří si zde chtějí užít skvělou dovolenou. O to se postará místní společnost a vy tak máte jistotu, že je vaše nemovitost v dobrých rukách, i když jste na druhé straně zeměkoule. Je to dobrá investice nebo ne?

Samozřejmě než si nemovitost na Roatanu koupíte, měli byste vědět tyto tři věci, které se s koupí nemovitostí pojí.

1) Jak velká se platí daň

Co se týče daní, každý rok je třeba z nemovitosti nějakou daň odvádět. Daně se vyměřují dle toho, na jakém místě nemovitost stojí. Průměrná daň činí 0,35 procent ročně. To je poměrně nízká hodnota v porovnání s jinými karibskými ostrovy. Pro příklad: jestliže bychom měli nemovitost v hodnotě sto tisíc USD, platili bychom 350 USD ročně).

2) Jak vysoká je zde kriminalita

Samozřejmě si nechcete koupit nemovitost v místě, kde je vysoká míra kriminality. Chcete bydlet či žít v prostředí, které je bezpečné. Na Roatanu je, dá se říct, nejbezpečněji v celém Hondurasu. Je to ostrov a platí pro něj vysoké požadavky na bezpečnost. Míra kriminality je zde velice nízká, platí zde jenom běžná opatření, která platí i v České republice.

3) Kdo nám s koupí nemovitosti pomůže

Pokud se rozhodnete investovat na ostrově Roatan, jistě oceníte pomoc od někoho, kdo zde dlouhodobě žije, mluví česky a má zkušenosti s místními poměry. Nákup nemovitostí v zahraničí není nejjednodušší, ale rozhodně ani nejsložitější. V tomto případě se můžete obrátit na Reality Roatan, což je společnost, která vám celý nákup nemovitostí zprostředkuje, pomůže s výstavbou domu, zajistí veškeré právní úkony a ukáže vám ostrov v celé jeho kráse. Všechny užitečné informace najdete na stránce www.realityroatan.cz/faq

Nemovitosti na ostrově Roatan jako vhodná investice

Nemovitosti na ostrově Roatan jako vhodná investice

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..