Zlozvyky v utrácení

Jakých zlozvyků se musíme zbavit, abychom ušetřili?

Existuje hned několik zlozvyků, které nám doslova kradou peníze. Bohužel málokterý člověk si je uvědomuje, jiný si je naopak uvědomuje moc dobře, ale nechce se jich zbavit. Jenže v dnešní době se peníze potřebují tak moc, že mnoho lidí se rozhodlo se zlozvyky skončit. Vždyť právě zlozvyky jsou to, díky čemu utrácíme. Kdybychom si začali dávat stranou peníze, které investujeme do našich zlozvyků, našetřili bychom si slušnou finanční rezervu, která se vždycky hodí na takzvané „horší časy“.

Seznamme se s těmi nejčastějšími zlozvyky, které nám výrazně sahají do našich financí.

Kouření

Kouření je něco, za co utrácíme v průměru tři tisíce měsíčně. Není to zrovna malá částka, tyto tři tisíce by klidně mohly putovat do našich finančních rezerv. Pokud bychom měsíčně ušetřili tři tisíce korun, které obvykle investujeme do cigaret, které nám jen kazí zdraví a přináší nám chvilkové potěšení, ušetřili bychom ročně neuvěřitelných 36 tisíc korun, a to už je dost slušná finanční rezerva.

Bohužel ne každý má silnou vůli a ne každý se kouření zbaví. Nemusíte se však tohoto zlozvyku plnohodnotně zbavovat, stačí, když ho omezíte.

Nezhasínání

Mnoho lidí má jeden šílený zlozvyk – nezhasíná v místnostech, které opouští. Bohužel elektřina je v dnešní době velice drahá, proto bychom s ní neměli plýtvat. Jestliže chcete ušetřit na nákladech na domácnost, začněte zhasínat v místnostech, v nichž se nenacházíte nebo které opouštíte.

Šetřit elektřinou lze i jinak. Například můžete vyměnit klasické žárovky za LED žárovky, které jsou sice dražší, ale je to investice, která se v blízké budoucnosti vrátí, a to mnohonásobně. Taky se doporučuje výměna elektrických domácích spotřebičů za ty úspornější. Opět je to větší investice a opět se nám v blízké budoucnosti mnohonásobně vrátí. Vždyť právě elektrické spotřebiče jsou to, co nám nejvíce „žere“ elektřinu.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..