půjčky do výplaty

Pozor na půjčky do výplaty, mohou vám pomoci, ale také vás stáhnout ke dnu!

Ať už přijde řeč na dlouhodobé či krátkodobé půjčky, jejich účel je v základu stejný – mají lidem pomoci vyřešit jejich finanční situaci ve chvílích, kdy jim vlastní zdroje nestačí. Úvěrové společnosti proto vytvořily řadu specifických produktů, které svou maximální výší, rychlostí vyřízení či délkou splátkového kalendáře mnohem přesněji odpovídají potřebám jejich klientů. Jedním z takových druhů půjček jsou právě půjčky před výplatou. I ty však mají svá pro a proti.

Už dávno se není čeho bát

O půjčkách si lidé obvykle myslí, že se na ně přilepí na několik let a donutí je přeplatit desítky procent z původní vypůjčené částky. Ještě před několika lety to možná byla pravda, avšak díky novým, zpřísněným zákonům už tímto způsobem žádné úvěry nefungují – tedy alespoň co se týče těch legálních. Dnes už se zkrátka nepůjčuje lidem, kteří jsou po krk v dluzích nebo nemají stálý příjem, ze kterého by své závazky mohli pravidelně splácet.

Je pravda, že v případě půjček do výplaty po vás nikdo nebude chtít žádné ručení nemovitostí či doložení příjmu od zaměstnavatele. Na to, abyste si vypůjčili pět nebo deset tisíc, vám bohatě postačí výpis z bankovního účtu, se kterým prokážete, že vám na něj pravidelně chodí peníze. Nahlížení do registru dlužníků se však nevyhnete, jelikož je v dnešní době povinné. Pokud jste tedy měli v minulosti nějaké potíže se splácením, počítejte s tím, že ke schválení vůbec nemusí dojít, a když už ano, tak s vyšší úrokovou sazbou.

Základem je pečlivý výběr

Samozřejmě ale nemůžete čekat, že dostanete ty nejlepší podmínky hned u první půjčky, na kterou narazíte. Vždy je třeba nejprve si pročíst a prohlédnout všechny nabídky, které máte k dispozici, abyste na základě jejich parametrů mohli vybrat takovou, jež vám bude maximálně vyhovovat. Tady je třeba zmínit, že vám nebudou stačit informace o tom, jaký je úrok. Budete totiž potřebovat znát i informace o tom, na jaké poplatky byste se měli připravit.

V tomto ohledu se však nemůžete spoléhat pouze na to, jaké informace najdete na internetu. Na trhu totiž působí řada firem, které své produkty neprezentují zrovna transparentně, aby dosáhly co největšího odbytu. Z toho důvodu se můžete spoléhat jedině na to, co je uvedeno ve smlouvě. Pokud totiž dojde k nějakým potížím nebo změnám, situace bude mít přesně takový scénář, k jakému jste se sami upsali. Nikdy tedy nic nepodepisujte, dokud nebudete přesně vědět, jaká práva a povinnosti na sebe vztahujete.

Abychom nezapomněli – kdybyste se pro půjčku do výplaty rozhodli vyrazit do banky, odcházeli byste nejspíš prázdnou, tento typ úvěrů totiž nabízejí pouze nebankovní poskytovatelé. To je však pro vás spíše výhodou, jelikož peníze můžete očekávat už několik hodin po vyřízení žádosti. Pokud tedy vyberete prověřenou, profesionální společnost.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.